Temmuz 25, 2007

Renault'dan 2008 modeller

1 Ağustos 2007 tarihinden itibaren ticarileşecek olan ve 3 kapı seçeneği ile farklı fiyat,  farklı kasa seçenekleri sunan Özel Seri Clio Extreme, 2008 model olarak Renault ürün gamında yer alacak. Ayrıca Renault’nun safkan spor otomobilleri Megane Renault Sport ve Clio Renault Sport ile Megane 1.5 dCi 100 bg modelinin tam otomatik şanzımanlı versiyonu, Renault ürün gamını zenginleştirecek.

2007 yılında pazara sunulan ve başarılı performansını artırarak sürdüren Clio modeli, Ağustos ayında pazara sunulacak olan özel seri Extreme ile segmentindeki yerini güçlendirecek. özel seri Clio Extreme ile daha donanımlı, daha dinamik ve daha sportif bir seri yaratmak hedefleniyor. Sadece Extreme serisinde bulunan 3 kapı seçeneği ile farklı fiyat ve farklı kasa seçenekleri sunulacak.
Alüminyum alaşımlı jant ve ön sis farlarından oluşan Stil Paketi, özel seri Clio Extreme’de standart olarak sunuluyor. Ayrıca aracın iç mekanında mavi ön konsol, krom kaplı ön gösterge tablosu, krom kaplı iç kapı açma kolları, deri direksiyon simidi ve deri vites topuzu ile radyo-CD MP3 player dikkat çekiyor. Dynamique versiyonunda yer alan birçok kalite detayı Extreme versiyonunda da sunuluyor.

Özel seri Clio Extreme 1.2 16v, 1.2 16v BVR, 1.4 16v ve 1.5 dCi 65 bg motor seçenekleri ile ihtiyaçlara cevap veriyor. 1.2 16v, 1.4 16v ve 1.5 dCi 65 bg motor seçenekleri ile sunulan 3 ve 5 kapılı versiyonlar farklı kasa taleplerini karşılıyor. Sadece 5 kapılı kasa ile sunulan 1.2 16v BVR motor seçenekli versiyonda hız sınırlayıcı standart olarak bulunuyor.

Özel seri Clio Extreme’de, aktif ve pasif güvenlik olarak ABS+EBV, Acil Fren Destek Sistemi (AFU), çift seviyeli sürücü ve yolcu hava yastıkları, yükseklik ayarlı, aktif ön gergili ve kuvvet kontrol sistemli ön emniyet kemerleri, yükseklik ayarlı ön koltuk başlıkları, 3 noktalı arka emniyet kemerleri, virgül tipi arka koltuk başlıkları, kapıların hareket sonrası otomatik olarak kilitlenmesi özellikleri bulunurken, konfor ve iç ekipmanlar olarak klima, radyo frekanslı uzaktan kumandalı merkezi kilit, akıllı ön cam silecekleri, mavi ön konsol, krom kaplı ön gösterge tablosu ve iç kapı açma kolları, deri direksiyon simidi ve vites topuzu, yol bilgisayarı, 2x15W Radyo-CD MP3, elektrikli ön camlar, far yükseklik ayarı, renkli camlar, yükseklik ayarlı direksiyon, 1/1 katlanabilir arka koltuk ile donatıldı.

Estetik ve dış ekipmanlarda ise araçtaki gövde rengi tamponlar, sis farları, çift optik halojen farlar ve alüminyum alaşımlı jantlar dikkat çekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir