Mart 22, 2007

Renault'dan hafif ticarilere yeni yüz ve yeni modeller

Oyak Renault bünyesinde bulunan Renault Hafif Ticari Taşıt bölümü Reault Kangoo, Trafic ve Master'ın yeni modellerini kullanıcıların beğenisine sundu.

Renault; Kangoo’nun 1.4 benzinli 75 bg’lik modelini yeni görünümü ile piyasaya sürdü. Renault yeni taşıtında Kangoo’nun baz donanımını esas alarak taşıtı kullanıma sunuyor. Kısıtlı bütçeli ve fazla km. yapmayan müşterilere hizmet vermek amacıyla piyasaya sürülen taşıt; makul fiyatı ve donanım paketleri ile göz dolduruyor.     

Renault Trafic Van’ın 9+1 koltuklu minibüs modelini de piyasaya sürdü. Trafik Van Argen işbirliği ile koltuklandırılmış. Minibüs olarak TÜV ve TSE tarafından belgelendirilmiş. Araçlar; 5 ve 6m3 olmak üzere iki tip taşıma kapasitesi sunuyor. Trafic’ler 1870 cm3'lük 100 Bg’lik direk enjeksiyonlu ortak motor kullanıyor. Faydalı yüklü ağırlık taşıma kapasitesi ise modele göre 1040 ila 1279 kg arasında değişiyor. Zengin standart donanım paketi ile gelen Trafic’ler Konfor ve Grand Konfor donanım paketleri ile kullanıcıların farklı ihtiyaç ve isteklerini doyuracak nitelikte.

Master panelvan ise 8,9.1,10.8,12.6 m3 taşıma hacmi ve yüksek tavanlı modelleri ile kullanıcının havaleli yükleri taşımasına da imkan veriyor, taşıtın taşıma kapasitesi model ve kullanım alanına göre 1579 ila 1691 kg arasında değişiyor  Masterlar ayrıca minibüs/okul otobüsü olarakta piyasada bulunuyor, 14+1, 17+1, 18+1 yolcu kapasitesi sunuyor. Kamyonet modelleri ile de piyasada var olan Master orta, uzun, çift ve tek kabin modelleri ile ürün yelpazesini tamamlamış durumda. Önümüzde ki günlerde Renault’un yeni sürprizi Master kamyonet; alüminyum kasası ile piyasaya sürülecek, ancak ürün için kesin tarih verilmiyor. 2.5 litre Common Rail direk enjeksiyonlu turbo motorlar kullanan Master’lar 100 ve 115 Bg gücünde, her türlü yol ve yükün üstesinden gelmek üzere tasarlanmışlar. Düşük bakım maliyetleri ve uzun motor ömürleri ile öne çıkıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir