Nisan 27, 2007

Renault'dan yine bir ilk; Renault satın alanlara 1 yıl boyunca İSPARK park yerleri ücretsiz!

Ürün ve hizmetleri ile yeniliklerin öncüsü olan Renault, partneri İSPARK ile dünyada ve Türkiye’de ilk defa uygulanacak olan bir projeye öncülük ediyor. Renault, ücretsiz park yeri projesini İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki olan İSPARK ile hayata geçiriyor. 1 Mayıs 2007 tarihinden itibaren Renault veya Dacia otomobil alan herkes İstanbul’daki 1000’i aşkın İSPARK otopark noktasından ücretsiz yararlanma hakkı elde ediyor. Otomobilin satın alındığı tarihten itibaren 1 yıl boyunca kapalı otoparklara 12, yol üzerindekilere ise 2 saat süresince ücretsiz park imkanı sunuluyor.

İstanbul’da bulunan tüm açık-kapalı, yol üstü otoparkların işletmesini tek elden ve sistemli bir şekilde “kaliteli ve güvenli” anlayışıyla yönetmeyi hedefleyen İSPARK, 2005 yılından itibaren 1000’i aşkın park yerini devralarak hizmet ağını genişletti. Yıl sonuna doğru İSPARK’ın park yeri sayısının 1.500’e ulaşması planlanıyor.

Ümraniye, Karaköy ve Tünel’de bilinen katlı otoparklar İSPARK’a ait, ayrıca Nişantaşı, Bağdat Caddesi gibi bölgelerde kapsama alanları ara sokaklara bile taşıyor. Ücretsiz park alanından faydalanmak üzere İSPARK, Renault müşterilerine üzerinde plakaları yazılı olan bir kart verecek, ayrıca araçlara sticker konulacak. Renault ve İSPARK bu proje ile İstanbul’un en önemli trafik sorunlarından biri olan park yeri konusunda çözüm sunuyor.

Renault, sunduğu hizmetler ve yenilikler ile tüketicinin dikkatini çekmeye devam ediyor. Yıllar önce sektörde ilk defa yakıt kampanyası düzenleyen ve halen Clio müşterilerine ücretsiz kasko imkanı sunan Renault, benzersiz hizmetleri ile de müşterinin kalbinde yer alıyor.

2004 yılında uygulamaya konulan Renault CarDvisit projesi de 3 yıl içinde 400.000’den fazla müşteriye ulaştı. Müşterilerin doğru ve eksiksiz olarak takip edilmesini saglayan Renault CarDvisit, buna bağlı olarak sadık müşterilere özel avantajlar sunulmasına olanak veriyor. Renault CarDvisit, otomotiv sektöründe akıllı kart ile yapılan “Müşteri kimlik kartı” ve “Müşteri Sadakat Programı” uygulamaları açısından bir ilk olma özelliği taşıyor.

Renault şebekesinin kart dağıtımına katılımının bu denli etkin ve başarılı olmasına karşılık, dağıtılan her 50.000’inci karta, bu kartı üreten şebeke çalışanına ve kartın sahibi müşteriye birer ödül veriliyor.

Euro NCAP testlerinden 5 yıldız alan 8 modele sahip olan ve en çok modeli 5 yıldız alan marka konumunda bulunan Renault, araçların güvenilirliğinin yanısıra yol güvenliği konusuna da büyük önem veriyor. Bu konuda eğitimin ve bilinçlenmenin önemini savunan Renault, 2002 yılından beri sürdürdüğü sosyal sorumluluk projesi “Sokakta İlk Adımlar” ile 190.000 çocuğa yol güvenliği eğitimi veriyor. Çocukların eğitiminin yanısıra müşterilerini de dikkate alan Renault, tüm Renault satın alanlara Autodrom pistinde Skid Car adı verilen ücretsiz bir eğitim sunuyor.

Bu eğitim programının 3 temel amacı var. Bunlardan ilki sürücülere güvenli ve defansif sürüş tekniklerini öğretmek ve önemini anlatmak, diğeri trafikte yapılan hataları güvenli bir ortamda uygulamalı olarak göstermek ve kişisel becerilerin gelişmesini sağlamak, bir diğeri ise farklı zeminlerde araç kullanma yeteneğini artırmak ve oluşabilecek kazaları önlemek. Bugüne kadar 10.000’e yakın Renault kullanıcısı bu eğitimden faydalandı.

Ayrıca sürücü adayları da eğitim kapsamında. Türkiye’deki tüm sürücü kurslarında Renault’un özel olarak hazırlattığı “Güvenli Sürüş Teknikleri” CD’si yol gösteriyor. Trafik güvenliğine ilişkin temel kavram ve bilgileri sürücü adaylarına ulaştırmak amacıyla eğitim ve trafik güvenliği uzmanlarınca hazırlanan bir içeriğe sahip olan filmler ücretsiz olarak, her yıl yaklaşık 1 milyon kişinin eğitim gördüğü ülke çapındaki iki bin adet motorlu taşıt kursuna ulaştırılıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir