Kasım 18, 2008

Renault'nun ilk 4×4 crossover modeli

Renault’nun ilk 4×4 crossover modeli olan Koleos, 7 Kasım 2008 tarihinde Türkiye pazarında satışa sunuldu.
 
Renault Koleos; eller serbest kart sistemi, ön ve arka park sensörü, çift bölgeli otomatik klima gibi çok sayıdaki konfor donanımıyla öne çıkıyor. İki bölüm halinde açılabilen bagaj kapısı, otomatik katlanan arka koltuklar ve 70 litre hacimli eşya yerleştirme gözleri Koleos’un sahip olduğu modülerlik ve pratiklik özellikleri arasında gösteriliyor.  2.0 dCi dizel motorun 150 ve 175 bg güç üreten iki versiyonu sunulan Renault Koleos'un  manuel veya otomatik vites kutularının hepsi 6 ileri aktarmalı.

Çok amaçlı kullanım için tasarlanan Renault Koleos, tamamen otomatik 4×4 aktarma sistemine  sahip. Sürekli dört tekerlekten çekiş sistemi, elektronik yörünge düzelticisinin müdahale sınırlarını daha da geciktirerek, torkun ön ve arka takımlar arasındaki dağılımı ile tutunma kayıplarını gideriyor ve otomobilin aktif güvenliğini arttırıyor. Renault Koleos, markanın üst gam modelleri gibi 3 yıl veya 150.000 km garantili.
 
Kore’deki Busan Fabrikası’nda üretilen Koleos, Renault’nun %80,1 hissesine sahip olduğu bağlı ortaklığı Renault Samsung Motors tarafından üretilen ilk Renault modeli olarak gösteriliyor. Fabrikanın Koleos üretimine uyarlanması ve imalatçı firmalarda gerçekleştirilen yatırımları kapsayan üretim yatırım bütçesi 178 milyon Euro olarak gerçekleşti.

Dynamique ve Privilege olmak üzere iki donanım seviyesi bulunan Koleos 2.0dCi, 66.000YTL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir