Aralık 7, 2006

Renault Trucks bayi ağını Düzce ile genişletti.

Renault Truks, Türkiye’deki 17. servis ve satış noktasını Düzce’de düzenlenen bir törenle hizmete sundu.

6 Aralık tarihinde Düzce Valisi Halil Nimetoğlu, Engine AŞ Genel Müdürü Engin Osman Saba, Renault Trucks yönetici ve çalışanlarının yanı sıra bölge halkının katılımı ile gerçekleşen törende bir konuşma yapan Renault Trucks Türkiye Genel Müdürü Gino Costa, Renault Trucks’ı devlet ihalelerinde temsil etmeye başlayarak yola çıkan, 2000 yılından beri de İstanbul Sultanbeyli’de Renault Trucks yetkili bayisi olarak hizmet veren Engine AŞ’nin sektördeki deneyimi ile Renault Trucks markasına inanarak büyüdüğünü ve son olarak Düzce’deki Renault Trucks Türkiye Plaza yatırımını gerçekleştirdiğini söyledi. Düzce’nin son yıllarda önemli bir ticaret merkezi haline geldi?ini vurgulan Costa, “Düzce gerek Avrupa-Asya arasında en önemli transit geçiş noktalarından birinin üzerinde bulunması gerekse ülkenin yoğun sanayi kuşağı olan Marmara Bölgesi ve  Batı Karadeniz  ile sınır noktasında bulunması nedeni ile önemli bir potansiyele sahip. Yeni plazamız da kamyon trafiğinin en yoğun olduğu yerlerden biri olan D100 Karayolu üzerinde bulunuyor. Bayimizin yeni tesisi ile müşterilerimize çok iyi hizmet vereceğine inanıyoruz” dedi.

 

Engine AŞ Genel Müdürü Engin Osman Saba da 30. kuruluş yılını kutlayan  ve değişik sektörlerde faaaliyet gösteren Engine Holding’in bir kuruluşu olan Engine AŞ’nin Renault Trucks markasına inanarak büyüdüğünü, bu doğrultuda ticaret hacmi büyüyen Düzce’ye yeni istihdam  sağlayacak  ikinci bayii yatırımını yaptıkları için de  gururlu olduklarını söyledi. Düzce Valisi Halil Nimetoğlu ise Düzce’nin sanayi kenti olma yolunda hızla ilerlediğini belirterek Renault Trucks’ın bölgeye yaptığı yatırımın çok önemli olduğuna işaret ederek bu yatırımların gelecekte de devam etmesini istediklerini kaydetti.

 

1.000 metrekaresi kapalı olmak üzere toplam 2.000 metrekarelik alan üzerine kurulu Renault Trucks’ın Düzce’deki iki binadan oluşan 3S plazasında, geniş satış bölümü, modern ekipmanlar ile donatılmış servis ünitesinin yanı sıra yedek parça bölümü ile yönetim ofisi bulunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir