Aralık 11, 2006

Renault Trucks bayi zincirine Diyarbakır halkası

“Bayileşme çalışmalarına hız veren Renault Trucks, Düzce plazasından sonra Türkiye’deki  18. servis ve satış noktası olan Renault Trucks İmam Kayalı Oğulları Diyarbakır plazasını törenle hizmete sundu. Renault Trucks Türkiye Genel Müdürü Gino Costa, İmam Kayalı Oğulları Otomotiv AŞ Genel Müdürü Şirzat Uluer, AKP bölge milletvekilerinden Hilma Uyanık, İrfan Rıza Yazıcıoğlu, Cavit Torun, Renault Trucks yönetici ve çalışanlarının katılımı ile gerçekleştirilen açılış törenine bölge halkı da yoğun ilgi gösterdi.

Açılışta bir konuşma yapan Renault Trucks Türkiye Genel Müdürü Gino Costa 1998’de Renault Trucks’a güvenerek yola çıkan Renault Trucks bayilerinden İmam Kayalı Oğulları ile karşılıklı iyi niyet ve güvene dayalı olan ilişkilerinin hızla genişlediğini ve bu doğrultuda İmam Kayalı Oğulları'nın Gazinantep, Adana ve Antakya'daki satış ve servis noktalarından sonra Diyarbakır şubesini de hizmete açtığını söyledi. Costa, bölgenin önemli ticaret merkezlerinden olan Diyarbakır’ın son yıllarda hızla geliştiğini vurgulayarak açtıkları tesisin Urfa-Diyarbakır yolu üstünde kamyon trafiğinin yoğun olduğu bir bölgede yer aldığına dikkat çekti. Ayrıca önümüzdeki dönemde yeni bayiler, satış ve servis noktaları açılışlarının yanı sıra mevcut şubelerini de yenilerek satış ve servis noktalarının sayısını ve niteliğini arttıracaklarını söyleyen Costa, geçen yıldan başlayarak uluslararası nakliyede yoğunlaşan üşterilerden dahili taşıma yapanlara doğru bir genişlemenin olduğunu kaydederek, müşteri portföylerinin dengeli bir gelişim içinde olduğunu sözlerine ekledi.

İmam Kayalı Oğulları Otomotiv AŞ Genel Müdürü Şirzat Uluer de, Gaziantep merkezli şirketlerinin Diyarbakır’ın gelişimine katkıda bulunmak ve istihdam sağlamak amacı ile buraya yaptıkları yatırımları gelecekte arttırmak istediklerini belirtti.

AKP bölge milletvekilleri ise Renault Trucks’ın bölgeye yaptığı yatırımın önemine değinerek geçmişte Türkiye’nin üçüncü büyük sanayi kenti olan Diyarbakır’ın eski günlerine geri dönmesi için özellikle Diyarbakırlı iş adamlarına bölgeye yatırım yapma çağrısında bulundular.10.000 metrekarelik açık alan üzerine kurulu Renault Trucks’ın Diyarbakır’daki plazanın 2.800 metrekarelik kapalı alanında satış, servis yedek parça bölümü ile yönetim ofisi bulunuyor.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir