Nisan 23, 2007

Samsun'un Terme Belediyesi de Otokar'ın Sultan City 125S'ini tercih etti

Sultan City 125S modeli, Samsun’un Terme ilçesi halkının hizmetine sunuldu.

Samsun ile Terme arasında hizmet verecek olan Sultan City 125S’lerin teslimat törenine Terme Belediyesi Özel Halk Otobüsleri temsilcileri, Otokar Samsun yetkili satıcısı Ulusoy Motorlu Araçlar temsilcileri ile Otokar yetkilileri katıldı. Otokar Bölge Satış Sorumlusu Sebahattin Yılmaz, teslimat ile ilgili; Sultan City 125S’lerin özellikle düşük yakıt tüketimi, ekonomikliği ve konforu nedeniyle Terme tarafından tercih edildiğini söyledi. Sultan 125S’lerin toplu taşımacılıkta en önemli tercih nedenlerinden biri de Türkiye koşullarına göre tasarlanması.

Sultan 125S’e tutumlu motor
Sultan 125S, 27 + 1 kişilik taşıma kapasitesi, geniş bagaj hacmi, DEUTZ’un 122 Beygir gücündeki su soğutmalı 4 silindirli turbo-dizel motoru ile özellikle şehir içi yolcu taşımacılığı için ideal bir kombinasyon sunuyor.

Sultan serisinin bütün karakteristik özelliklerine sahip olan Sultan 125S’te 27 kişi oturma kapasiteli kumaş yolcu koltukları, ön ve arkada dışarı açılan çift kanat kapılar, yekpare ön cam, 6 ileri 1 geri tam senkromeçli mekanik şanzuman, su soğutmalı 4 silindirli turbo intercooler dizel motor, ABS fren sistemi, ön ve arkada disk fren, hidrolik takviyeli direksiyon, önde ve arakada rijid tip akslar, 215/75 R17.5 radyal iç lastiksiz ve arkalarda çift lastikler, 100lt kapasiteli yakıt deposu, yolcu perdeleri, radyo-kaset çalar, ön ve arkada sis farları, dijital saat, egzost freni, rezistanslı sürücü yan camı, hidrolik takviyeli tek plakalı debriyaj sistemi, tam havalı kuru tip frenleri, ön ve arkada parabolik yaylı makaslı çift tesirli hidrolik amortisörler ve viraj çubuklu süspansiyon sistemi, 2x12Volt 105Ah akümülatör ve daha birçok güvenlik ve konfor ekipmanı standart olarak bulunuyor. Ayrıca müşterilerin isteğine bağlı olarak yeni otobüste klima ve retarder da opsiyonel olarak sunuluyor.

Yolculara sürat emniyeti
Sultan 125S’in önünde ve arkasında iki adet çift kanatlı hava takviyeli kapılar bulunuyor. Bu kapılar sayesinde yolcuların iniş – binişlerine hem sürat hem de emniyet sağlanıyor.

Sultan 125S’in boyu 7100 mm, genişliği 2265 mm, yüksekliği 3275 mm, iç yüksekliği 1920 mm. Normal bir insanın kolayca içinde hareket edebileceği gibi tasarlanan Sultan 125S’te sürücü ve yolcuların araç içinde hareket kabiliyetini kolaylaştıracak her türlü ergonomi düşünülmüş.

Boyutları ile hem şehir içinde hem de şehir dışına yapılan yolculuklarda ev ortamının rahatlığını sunuyor. Özellikle şehir içi yolcu taşımacılığı için dizayn edilen Sultan 125S yolcularını evden işyerine kadar geçen sürede sadece üst segment otobüslerde bulunan konforla taşıyor. Kumaş kaplama pulman tip yolcu koltukları ile uyumlu yolcu perdeleri araç içinde ferah bir yaşam alanı sunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir