Nisan 30, 2010

Scania 16 ton ve üzeri ithal ağır ticari araçta liderliğini açıkladı

Sektörde 15. yılını dolduran Scania, 2009 ithal ağır ticari araç markası olarak Türkiye'de %25'lik bir pazar payına sahip olarak, 7. kez liderlik kazandığını açıkladı. 2009 yılında daralan 16 ton ve üzeri ithal ağır ticari araç pazarı 3 bin 236 adetlik satışla kapanırken, Scania yıl içerisinde 800 adetlik satış gerçekleştirdi.

Scania Genel Müdürü Tolga Senyücel konuya ilişkin şöyle konuştu:  “TAID verilerine göre 2009 yılında 800 adetlik Scania araç satışı gerçekleştirerek ithal ağır ticari araç pazarında yüzde 25 pazar payı elde ettik ve ithal ağır ticari araç pazar liderliği pozisyonumuzu koruduk.

7 yıldır devam etmekte olan bu sürdürülebilir başarımız planlı ve müşteri odaklı bir ekip çalışmasının ürünüdür. Başarımızın ardında yaptığımız her işte vurguladığımız marka değerlerimiz Gurur ve “Güven  unsurlarına dayanan güçlü kurumsal kültürümüz; Scania kalitesinden ve avantajlarından vazgeçmeyen müşterilerimiz ve uzun yıllar süresince elde edilmiş tecrübe ve bilgi birikimiyle Scania ailesi olarak ürünlerimizde ve hizmetlerimizde sunduğumuz yüksek kalite yer almaktadır.Scania olarak zorlu ekonomi ve pazar koşullarına rağmen, hizmet verdiğimiz sektörün önceliklerini, müşterilerimizin ihtiyaçlarını takip edip doğru zamanda doğru hamleler yaparak müşterilerimizin yanında yer aldık. Müşterilerimiz de markamıza duydukları güven ve sevgi ile tercihlerini Scania markasından yana kullanarak bizi başarıya giden yolda bir kere daha desteklediler. Ayrıca ekonomik dalgalanmalardan etkilenmeyerek şevkle çalışmalarını sürdüren, Türkiye’nin hemen her bölgesinde hizmet veren 21 adet yetkili satıcımız ve servisimiz ile tüm Scania ekibi adeta kenetlenmiş bir şekilde ekip çalışması örneği göstererek bu başarıyı bize getirdiler.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir