Aralık 31, 2008

Scania 2008'i toplu teslimatlarla tamamladı

Scania, 2008 yılını toplu teslimat törenleriyle kapattı. Gerçekleştirilen törenlerle; Bursa Koçaslan, Ankara Çalışkan Otomotiv ve Flash Nakil Vasıtaları tarafından satışı gerçekleştirilen toplam 17 adet Scania aracın anahtarları sahiplerine verildi.

Denizer Gıda Maddeleri 1 adet R500 LA 4×2 MNA, Petus Taşımacılık 4 adet R 420 CA 4X2 HNA, Detay Dış Ticaret 8 adet P 380 CB 8X4 EHZ, Erkal Nakliyat 3 adet G420 CA 4X2 HN ve Has İnşaat 1 adet G420 CA 4X2 ile filosunu güçlendirdi.

1994 yılında Ankara’da kurulan Detay Dış Ticaret, bünyesinde faaliyet gösteren Aslan  Yapı'da kullanılmak üzere Çalışkan Otomotiv’den 8 adet P 380 CB 8X4 EHZ aldı. Aslan Yapı’nın Cezayir’de sürdürdüğü hukuk fakültesi ve toplu konut inşaatlarında kullanılacağı belirtilen araçlar, Ankara Çalışkan Otomotiv tesislerinde teslim edildi. Detay Dış Ticaret Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Aslan, araçları teslim alırken, “Bu araçlar ilk etapta Cezayir’de kullanılacak. Oradaki işleri tamamladıktan sonra Türkiye’ye getireceğimiz için alımını burada yaptık. Scania Cezayir’deki zorlu çalışma şartlarında en büyük yardımcımız olacak” dedi.

Türkiye’nin her bölgesine akaryakıt taşımacılığı gerçekleştiren Petus Taşımacılık 2006 yılında kuruldu. Kırıkkale ve Ankara’da şubeleri bulunan firmanın merkezi İstanbul’da bulunuyor. Petus Taşımacılık Ankara Çalışkan Otomotiv’den aldığı 4 adet R 420 CA 4X2 HNA çekici ile filolarındaki Scania sayısını 20’ye çıkarttı. Petus Taşımacılığa ait akaryakıt istasyonunda gerçekleştirilen teslimata Petus Kurucu Başkanı Cemal Uslu, Çalışkan Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Halil Uğurlu ve Çalışkan Otomotiv’den Bülent Gürbüz katıldı. Petus Başkanı Cemal Uslu yaptığı açıklamada “Akaryakıt taşımacılığında en önemli unsur güvenliktir. Taşıdığınız araç tüm ihtiyaçlara cevap vermelidir. Faaliyete başlamamızın üzerinden çok kısa bir süre geçmesine rağmen Scania, her türlü ihtiyacımıza cevap verdi. Kısa zaman da tüm filomuzu Scania’ya çevirip büyümeyi düşünüyoruz” dedi.

1986 yılında kurulan, Beşiktaş’taki merkezlerinin dışında Kumkapı ve Çanakkale’de şubeleri bulunan Denizer Gıda, kuru gıda, yaş gıda, balık, sebze, meyve, elektronik eşya taşımacılığı yapıyor. 36 personel ve 15 araçlık filoya sahip firma başta Almanya, Fransa, İngiltere ve Hollanda olmak üzere Avrupa ülkelerine taşımacılık yapıyor.  Koçaslan Otomotiv'den 1 adet R500 LA 4X2 MNA çekiciyi teslim alan Denizer Gıda'nın Maddeleri Yönetim Kurulu Başkanı Turan Denizer Doğuş Otomotiv Gebze tesislerinde gerçekleştirilen teslim töreninde: “Özellikle yaş sebze ve meyve taşımacılığında zamana karşı yarışıyoruz. Bu esnada araçların dayanıklılığı ve güvenilirliği çok önem kazanıyor. Filomuzun yarısı zaten Scania araçlarından oluşuyor. Bildiğimiz tanıdığımız bir marka olduğu için yeni araç alımına karar verdiğimizde başka bir marka telaffuz bile etmeden Scania aldık.” dedi. Törende, Koçaslan Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Yakup Koçaslan, Doğuş Otomotiv Filo Satış Şefi Kenan Şahin Yüksel ve Denizer Gıda’dan Hüseyin Kalkanoğlu da yer aldı.

Flash Nakil Vasıtaları da Erkal Nakil Vasıtaları’na 4 adet G420 CA 4X2 HNA araç teslim etti.  Merkezi Florya’da bulunan, 1997 yılından bu yana taşımacılık hizmeti veren Erkal Uluslararası Nakliyat’ın Trabzon’da da şubesi bulunuyor. Uluslar arası kuru gıda, kuru yük taşımacılığı yapan firmanın filosunda 20 araç bulunuyor. Erkal Uluslararası Nakliyat başta Yunanistan, İtalya, Azerbeycan ve Gürcistan olmak üzere uluslar arası taşımacılık yapıyor. Erkal Uluslararası Nakliyat Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Yıldızbaş, “Uluslar arası taşımacılık yaptığımız için araçların performanslarının yanı sıra konforlarına da önem veriyoruz. Sürücü arkadaşlarımız evlerinden çok araçların içerisinde vakit geçiriyorlar. O yüzden onların rahatını düşünüyoruz. Scania, firmamız açısından düşük işletme giderleri, sürücülerimiz tarafından da konforları nedeniyle tercih ediliyor” dedi.

13 araçlık filosunda 3 adet Scania bulunan Mardin Merkezli Has İnşaat da Flash Nakil Vasıtaları’ndan 1 adet Scania G 420 CA 4X2 HNA satın aldı. Türkiye’nin her bölgesine demir ve inşaat malzemeleri taşımacılığı gerçekleştiren Has İnşaat’ın Yönetim Kurulu Başkanı Şerif Bozkurt, “Filomuza son kattığımız marka Scania idi. Aldığımız üstün performans bundan sonraki tüm alımlarımızda etkili oldu. Sahip olduğu teknoloji ve kalitesi nedeniyle bundan böyle Scania’dan başka bir marka ile çalışmayı düşünmüyoruz” dedi. Has İnşaat’a yeni aracı Flash Nakil Vasıtaları tesislerinde teslim edildi. Flash Nakil Vasıtaları Yönetim Kurulu Başkanı Burhanettin Gedikbaşı törende yaptığı konuşmada, “Has İnşaat demir ve inşaat malzemesi gibi, taşınması zor ağır yüklerin nakliyesini gerçekleştiriyor. Böyle zorlu görev için Scania’yı seçmesi bizi de çok mutlu etti” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir