Ekim 8, 2008

Scania bayileri full satıyor!

Bölge taşımacıları filolarını Scania kamyon ve çekicilerkle donatıyorlar. Scania'nın yetkili satıcıları, Koçaslan Otomotiv, Erçal Otomotiv ve Konya Ağır Vasıta birçok firmaya G serisi araç anahtarlarını teslim ettiler.

Bursa'ya toplam 21 araç satıldı

18 yılı aşkın süredir Bursa Yetkili Satıcısı ve Servisi olarak hizmet veren Koçaslan Otomotiv Baykal Su’ya 5 adet, Mudanya Taşıyıcılar Kooperatifi üyesi taşımacılara toplam 11 adet, Yeni İmar Orman ürünleri’ne de 5 adet olmak üzere toplam 21 adet Scania çekici teslim etti. 6 bin 800 metrekaresi kapalı olmak üzere toplam 11 bin metrekare alan üzerinde kurulu Koçaslan Otomotiv, 40 profesyonel personeli ile hizmet veriyor.

Marmara Bölgesinde hizmet veren ve içecek sektöründe faaliyet gösteren Baykal Su Yetkilisi Osman Eser, 5 adet G420CA4x2HNA’yı teslim alırken araç tercih etme nedenlerini;“Araçların içini görünce, G serisini öven arkadaşlarımıza hak verdim. Bu kabinde bir sürücünün tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecek konforlu bir donanım bulunuyor. Artık araç yatırımlarımız bu marka üzerinden devam edecektir” şeklinde ifade etti. Ardından Osman Eser’e Scania Satış Şefi Ertuğrul Korkmaz tarafından plaket teslim edildi.

Mudanya Taşıyıcılar Kooperatifi üyelerinden; İsmail Demir 3 adet, Mustafa Demir 1 adet, Hayri Güngör 1 adet, Hüseyin Karanfil Nar 1 adet, Orhan Nar 2 adet, Mehmet Şahin 1 adet, Ali Bayram 1 adet, Ahmet Bayram 1 adet olmak üzere toplam 11 adet G420CA4x2HNA satın aldı. Toplu teslimat sırasında görüşlerini açıklayan Kooperatif üyeleri Scania’yı tercih nedenlerinin başında Scania'yı işlerine en uygun araç olarak görmelerinin  geldiğini belirterek “2. elde değer kaybetmemesi bizim için çok büyük bir avantaj ve aracımızı satmaya karar verdiğimiz zaman bu değeri de avantaj olarak görüyoruz” şeklinde konuştular.

Yeni İmar Orman Ürünleri, Yönetim Kurulu Başkanı Naci Bayram da daha önce satın aldıkları 3 adet Scania çekiciden çok memnun olduklarını belirterek, “Artık Scania bizim şirketimizin vazgeçilmez çalışanlarından bir tanesi oldu. Zaten Doğuş Otomotiv güvencesinde olması neden tercih ettiğimizin en büyük göstergesidir” dedi.

Erçal'ın Samsun teslimatları

Erçal Otomotiv de yeni tesisinde teslimatlarına hızla başladı. Erçal Otomotiv, Un üreticisi ve ihracatçısı Eriş Un’un filosunu 3 adet Scania G420CA4x2HNA ile güçlendirdi. Eriş Un bünyesinde faaliyet gösteren Kargıtem Nakliyat’ın da filosuna ayrıca 2 adet R380 CB 8x2MNZ eklendi. Scania Bölge Satış Şefi Ertuğrul Korkmaz’dan araçlarını teslim alan Eriş Un Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Eriş, ilk etapta denemek için 3 adet araç aldıklarını hatırlatarak “Daha önce filomuzda Scania bulunmuyordu. Yaptığımız araştırma sonucunda bu araçların yüksek 2. el değeri ve üstün performansı olduğunu gördük. Arkasında Doğuş Otomotiv güvencesi olması da bu araçları almamızdaki başlıca sebebi oluşturuyor. Deneme amacıyla istediğimiz bu araçlar, diğer alımlarımızın da önünü açacak” dedi.

Konya Ağır Vasıta’nın yeni teslimatları

Toplam 7 bin 400 metrekare alan üzerine kurulu tesisinde, 40’ın üzerinde çalışana sahip olan Konya Ağır Vasıta’da çok sayıda G serisi teslimatı gerçekleştirdi. Konya Ağır Vasıta en son 4 firmaya daha G serisi araçlarının anahtarlarını verdi. Scania Gebze Servisinde düzenlenen teslimat töreninde Scania yöneticileri ve Altanlar Nakliyat, Demirpolat Tarim Ürünleri, Karaerler Nakliyat, Mehmet Manav Taşımacılığın yöneticileri ile Konya Ağır Vasıta yetkilileri yer aldı.

1991 yılından bu yana Konya Bölgesinde faaliyet gösteren Altanlar Akaryakıt, bünyelerinde bulunan 50 araç ile akaryakıt dışında ayrıca gıda taşımacılığı ve nakliye hizmeti veriyor. Konya Ağır Vasıta’dan satın aldıkları 1 adet G 420 CA 4×2 HNA’yı Scania Gebze tesislerinde teslim alan Altanlar Akaryakıt Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hakan Ünlüer Scania’yı Konya’da ilk kullanan firmalardan birisi olduğunu belirterek “İkinci el değerinin diğer markalara göre çok daha yüksek olması, yakıt konusunda tasarruflu olmsı, satış sonrasında da herhangi bir sorun yaşanmaması nedeniyle Scania’yı tercih ettik” dedi.

Gıda nakliyesinde yurtiçi ve yurtdışı hizmetler veren Demirpolat Tarım Ürünleri Scania Yetkili Satıcısı ve Servisi Konya Ağır Vasıta’dan aldığı 2 adet G420 CA4X2 HNA ile 2008 yılında satın aldıkları araç sayısını 10’a çıkarttı. Araç parkında toplam 35 adet araç bulunan firmanın yetkilisi Erdal Demirpolat, en kısa zamanda bu filonun hepsini Scania yapmak istediklerini söyledi. Demirpolat Scania’nın diğer markalara göre çok daha dayanıklı olduğunu, yakıt konusunda daha tasarruflu ve güzel olduğnu ifade etti.

1977 yılında şahıs firması olarak nakliyeciliğe başlayan 1992 yılından itibaren ünvanıyla faaliyetlerine devam eden Karaerler Nakliyat Ltd. Şti. Konya Ağır Vasıta’dan 1 adet G420 CA4X2 HNA satın aldı. Bünyesinde bulunan 15 aracın 5 tanesinin Scania olduğunu belirten firma sahibi Nafiz Karaer, diğer markalar ile yaptıkları değerlendirme sonucu Scania’nın en az yakıt tüketen ve en sorunsuz araç olduğunu gördüklerini söyledi. Karaer “Yüksek performansları, dayanıklılıkları Scania’yı seçmemize neden oldu” açıklamasında bulundu.

Konya Bölgesinde nakliye, gıda ve akaryakıt alanlarında faaliyet gösteren Mehmet Manav Taşımacılık, Konya Ağır Vasıta’dan 1 adet G420 CA4X2 HNA satın aldı. Filosunda 23 adet araç bulunan firma temsilcisi Mehmet Manav, bu yıl Konya Ağır Vasıta ile tanıştıklarını hatırlatarak “Müşteri olarak yaklaşımları bizi çok mutlu etti. Her konuda yardımcı oldular ve bizi Scania sahibi yaptılar. Bu tercihimizin doğru olduğunu performansları, yakıt tasarrufları ve dayanıklılıkları sayesinde daha iyi anladık. Artık filomuzdaki tüm araçlarımızı Scania ile değiştirmek istiyoruz” dedi.

G420 CA4x2HNA çekicilerin özellikleri

Teslim edilen Scania G420 CA4x2HNA model çekiciler, 420 bg güç üreten 12 litrelik 6 silindirli dizel motora sahip. Euro III emisyon normlarını karşılayan turbo beslemeli motor, her türlü yol şartında üstün performans ve düşük yakıt tüketimi sağlamak üzere tasarlanmış. Farklı kullanım şartlarına uygun tasarlanan alt yapısı sayesinde, uzun yol taşımacılığından en zorlu yol ve arazi şartlarında çalışmayı gerektiren inşaat ve madencilik taşımacılığına kadar birçok sektörün beklentilerini karşılayabiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir