Kasım 13, 2008

Scania teslimatları devam ediyor

Scania, yetkili satıcıları Çalışkan Otomotiv, Konya Ağır Vasıta ve Ankara Ağır Vasıta'nın teslimatları devam ediyor. Çalışkan Otomotiv; Yurtgaz Petrol Ürünleri ve Medur Taşımacılığa 7 adet Scania;  Konya Ağır Vasıta, Pembeler Nakliyat, Şirin Nakliyat ve Yılmazlar Nakliyat’a 8 adet Scania; Ankara Ağır Vasıta da Akkoç Nakliyat’a toplam 4 adet Scania teslim etti.

Başta istanbul Marmara Bölgesi olmak üzere, Ege, Akdeniz, İç Anadolu ve Trakya bölgelerine Yurt içi LPG taşımacılığı yapan ve  İzmir Menemen ve Gebze Şekerpınar’daki şubeleri ile toplam 35 kişilik personel ile hizmet veren Yurtgaz Petrol Ürünleri; 5 adet Scania R 380 LB 8X2 ile filosunu güçlendirdi. Ağırlıklı Scania olmak üzere toplam 18 araçlık bir parka sahip olan firmanın Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Gümüş, Çalışkan Otomotiv'in tesislerinde düzenlenen törende yaptığı konuşmada nakliyeciliğe Vabis araçları ile başladığını belirterek “Scania’yı Vabis’in devamı olarak görüyorum ve o yüzden ilk göz ağrımdan vazgeçemiyorum. Bu araçla büyüdük, bu araçla büyümeye devam edeceğiz” dedi.

Çalışkan Otomotiv Satış Müdürü Bülent Gürbüz de “Yurtgaz’a teslim ettiğimiz bu araçlar Scania’nın taşımacılık sektörüne sunduğu çeşitliliğin bir göstergesidir. LPG taşımak özel bir nakliye türüdür ve Scania bu ihtiyaca rahatlıkla cevap verebilmektedir” şeklinde konuştu.

 
Turizm ve servis taşımacılığı hizmetleri ile sektöre giren ve 2006 yılından bu yana inşaat sektöründe de faaliyet gösteren  Medur Nakliyat, Çalışkan Otomotiv tesislerinde düzenlenen törenle, 2 adet Scania G420 CA 4X2 HNA aracını  teslim aldı.  Medur Taşımacılık Genel Müdürü Mehmet Bancı, Türkmenistan’da köprü ve karayolu inşası gerçekleştirdiklerini ve yolların elverişsizliği nedeniyle çekiciye ihtiyaç duyduklarını belirterek “2 adet araç almaya karar verdik. Yaptığımız araştırmada, araç seçimi için  kime danışsak, “Scania alın” dedi. Bu kadar tavsiyeden sonra almakta tereddüt etmedik” şeklinde konuştu. 
 
1985’ten bu yana gıda nakliyesi üzerine Türkiye’nin her yerine ağırlıklı olarak melas ve nebati yağ nakliyesi yapan Pembeler Nakliyat, Konya Ağır Vasıta’dan 1 adet Scania G420 CA 4X2 HNA aldı.  Konya Ağır Vasıta Tesisleri'nde düzenlenen teslimat törenine Pembeler Nakliyat Yönetim kurulu Başkanı Derviş Pembe, Konya Ağır Vasıta Genel Müdürü Hasan Hüzeyin Zeybek ve Doğuş Otomotiv yetkilileri katıldı. Derviş Pembe  yaptığı konuşmada filolarındaki Scania araçlarda servis ve yedek parça konusunda hiçbir sorun yaşamamalarının aynı markada devam etmelerinde büyük etken olduğunu söyledi.

80 yıla yaklaşan tecrübeleri ile nakliye ve taşımacılık sektöründe faaliyet gösteren Şirin Nakliyat, bünyelerinde yer alan 4 farklı firma, toplam 55 araçlık filoları ile hizmet veriyor. Konya Ağır Vasıta Tesisleri'nden  4 adet P 380 CA 4×2 MNA'yı teslim alan Şirin Nakliyat Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Şirin, Scania'nın madencilik sektörüne en uygun araç olduğunu düşündüklerini ve aracın zor şartlara dayanıklı ve yakıtta tasarruflu olmasının tercihlerinde önemli etken olduğunu söyledi. Şirin sözlerine şöyle devam etti “Konya merkezimiz dışında İskenderun, Kütahya ve İstanbul’da şubelerimiz bulunuyor ve ağırlıklı olarak maden nakliyesi yapıyoruz. Filomuzda 15 adet Scania bulunuyor ve bu araçların işletmesinde hiçbir zorluk yaşamadık. O yüzden filomuzu Scania’ya çevirmek için harekete geçtik. İlk partimizi teslim alıyoruz”

Taş, buğday ve muhtelif ürünlerin nakliyesi için 1963 yılından bu yana hizmet veren Yılmazlar Nakliyat, Konya Ağır Vasıtadan1 adet R 420 CA 4×2 HNA ve 2 adet G 420 CA 4×2 HNA ile toplam Scania araç sayısını 10’a çıkarttı. Firma sahibi Fevzi Yılmaz, yaptığı açıklamada yakıt sarfiyatı düşük, yol tutuşu iyi ve dayanıklı bir araç olması ile şoförlerinin çok rahat yolculuk yapmasını sağladığı için Scania’yı tercih ettiğini belirtti. Yılmaz: “Mevcut Scania’larımızın modelleri 2006-2009 arası değişiyor. Genç ve Scania’dan oluşan bir filoya sahibiz. Büyümeye devam etmek istiyoruz. Bu konuda en büyük desteği de Scania’dan alacağımıza inanıyorum” dedi.

2004 yılında kurulan ve Efes Pilsen’in dağıtım işlerini yapan Akkoç Nakliyat da Ankara Ağır Vasıtadan aldığı 4 adet G 420 CA 4×2 HNA ile filolarındaki Scania sayısını 10’a çıkarttı. Törende konuşanAkkoç Nakliyat Yetkilisi Aydın Özenmiş, daha önce satın aldıkları 2 adet Scania’dan üstün performans elde etmeleri üzerine yeni alım kararı aldıklarını belirterek;  “Filomuzda toplam 40 araç bulunuyor. Bu alımla birlikte Scania sayısı 10’a çıktı. Ancak biz filomuzu tamamen Scania yapmak arzusundayız. Çünkü işletme maliyetinin düşük olması ve sağlamlığı bizi hayran bıraktı” şeklinde konuştu. Törene Ankara Ağır Vasıta Genel Müdürü Mustafa Mutlubaş, Doğuş Otomotiv Yetkilileri ile Akaç Nakliyat adına Orhan Akkoç da katıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir