Temmuz 30, 2010

Scania “Trafikte Sorumluluk Kampanyası”nı destekliyor

Trafik konusunda koruyucu önlemler alınması ve sorumluluk bilincinin geliştirilmesi amacıyla, T.C. Ulaştırma Bakanlığı koordinasyonunda, trafikte sorumluluk bilinci alanında çalışma yapan kurumların işbirliği ve TÜVTURK’ün desteğiyle “Trafikte Sorumluluk Hareketi” projesi hayata geçirildi.

Proje kapsamında hazırlanan “Scania Güvenli Taşıt Hareketi Tır”ı da kampanya için çalışacak. 24-25 Temmuz tarihlerinde İstanbul’da, 28 Temmuz’da Samsun’da gerçekleştirilen bu proje  ile sürdürülebilir çözümler ve sonuçların elde edilmesi, toplumda farkındalık yaratılması amaçlanıyor. Scania’nın araç desteği verdiği kampanya ile 16 ilde uygulamalı çalışmalar gerçekleştirilerek, halk taşıt ve sürüş güvenliği konusunda bilinçlendiriliyor.

Gittikleri yerleşim birimlerinde Scania etkinlik aracını ziyaret edenlere emniyet kemeri simülatörü, psikoteknik cihazı, sarhoş gözlüğü gibi uygulamalar yapılıyor. Bunun yanında ayrıca etkinlik yapılan merkezlerde hafif ticari ve ağır vasıta sürücülerine de konularında uzmanlar tarafından eğitimler  veriliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir