Ekim 28, 2008

Scanıa yöneticileri İstanbul'daydı

Scania'nın tüm dünyadaki distribitörleriyle biraraya gelerek sratejik kararlarını aldığı en önemli toplantısı bu yıl Türkiye'de gerçekleşti. 2008 yılı Distribütörler Toplantısı 14-17 Ekim tarihinde 18 ülkeden 98 Scania yöneticisinin katılımıyla İstanbul’da Four Seasons Oteli’nde yapıldı.

Toplantı kapsamında; satış, satış sonrası, pazarlama, servis, yedek parça, ihracat, strateji iş ve marka geliştirme, filo planlama alanlarında Scania’nın dünya genelindeki 2008 yılı operasyonları değerlendirildi ve 2009 yılı planları oluşturuldu.

Toplantı Scania Grup Başkan Yardımcısı Martin Lundstedt’in “Scania Kurumsal Noktaları” adlı sunumuyla başladı. Scania Satış ve Pazarlama Başkan Yardımcısı Klas Dahlberg “Fırsatlar ve Zorluklar” Scania Satış ve Servis Başkan Yardımcısı Anders Gustafsson “Servis ve Parça Potensiyeli Fırsatlarını Yakalamak” adlı konuşmalarını gerçekleştirdi. Bu sunumları takiben, farklı yöneticiler tarafından; servis, parça, araç, finansman ve stratejik konularda gelişim noktaları ve planlar çerçevesinde konuşmalar yapıldı.
 
Toplantıda; Dubai, Mısır, Hindistan, İran, Irak, İsrail, Ürdün, Kenya, Kuveyt, Lübnan, Umman, Katar, Sudi Arabistan, Suriye, Tunus, Türkiye ve İsveç’ten Scania’nın üst düzey yöneticileri yer aldı.

Scania Genel Müdürü Tolga Senyücel  toplantıya ilişkin olarak görüşlerini şöyle ifade etti: “Scania markası için son derece önemli olan bu toplantının Türkiye’de gerçekleştirilmiş olmasından gurur duyuyoruz. Scania’nın farklı ülkelerdeki distribütörlerinin üst düzey yöneticileriyle bir araya gelmek, farklı deneyimleri ilk ağızdan dinlemek çok güzeldi. Bu toplantıda ülkemizde yönettiğimiz başarılı operasyonların birkez daha örnek olarak gösterilmesi ve taktir edilemsi bizler için gurur verici ve Scania’nın hem Doğuş Otomotiv’e hem de Türkiye’ye verdiği önemi de bir kez daha ortaya koyması bizim için büyük mutluluktu” dedi.

Türkiye’den sorumlu Scania Bölge Direktörü Anders Schultz da kendileri için bu kadar büyük bir önem taşıyan bir organizasyon için Türkiye’yi seçmiş olma nedenlerini şöyle anlattı: “Türkiye bizim için en önemli pazarlardan birisi. Konum olarakta Dünya’nın en kritik noktalarından birinde bulunuyor. Ayrıca İstanbul çok etkileyici ve büyüleyici bir şehir, halkı ise çok misafirperver ve candan insanlar. Birçok etkileyici restoran ve eğlence kültür merkezleri bulunuyor. 4 günümüz çok keyifli geçti ve servisten, etkinliğe organizasyon her anlamda çok başarılı. Organizasyon sonrasında Türkiye’den bu kadar memnuniyetle ayrılmamızda Doğuş Otomotiv ile iletişimimizin büyük payı bulunuyor.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir