Nisan 15, 2010

Serlog, HAVI Logistics ismiyle faaliyetlerine devam edecek

Serlog, Nisan 2010'dan itibaren tüm dünyada “tek şirket, tek isim, tek logo” konseptiyle HAVI Logistics adı altına birleşiyor.

Serlog 14 Nisan 2010'da düzenlediği bir toplantıyla tüm dünyada tek bir marka altında faaliyetlerini sürdüreceklerini açıkladı. Toplantıda; Havı Logistics'in Genel Müdürü Altan Sekmen, Finans ve İdari İşler Direktörü Deniz Kızılkan, İş Geliştirme Direktörü N. Burak Erden, İnsan Kaynakları ve İletişim Direktörü Hatice Dalağan, Ticaret Direktörü Nalan Altekin, Operasyon Direktörü Evren Saydam yer aldı.

2010'da hedef %25 büyüme

Toplantıda açıklama yapan Genel Müdür Altan Sekmen, bu değişimle birlikte tüm dünyada pazarlarında daha da güçleneceklerini ve gelecek 5 yıl içerisinde çok önemli büyüme hedeflerinin olduğunun altını çizdi. 2010'da %25 olmakla birlikte gelecek yıllarda daha fazla büyümeyi amaçladıklarını belirtti. Sekmen: “Faaliyet gösterdiğimiz ana konu olan gıda sektörünün gelişiyor olması tedarik zincirlerinin büyümesi ile birlikte biz de büyümeyi ve bu alanda ciddi yatırımlar yapmayı, müşteri portföyümüzü daha da geliştirmeyi planlıyoruz. Bu yıl boyunca bir takım açılımlar gerçekleştireceğiz. Kapasitemiz artacak. Depolama taşıma kapasitesi kabiliyetlerimiz artacak. Bu yıl içinde %25 büyüme hedefimiz var; bunu her geçen yıl takip edecek” diye konuştu.  

HAVI Logistics hakkında

1981 yılında kurulan ve tüm dünyada kaliteli hizmet anlayışıyla tanınan HAVI Global Logistics’in Türkiye’deki ayağı olan HAVI Logistics Türkiye, 1990 yılında Türkiye’deki restoran zincirleri, hızlı yemek servisi sektöründe faaliyet gösteren kuruluşlara tedarik zinciri yönetimi ve lojistik hizmet vermek amacıyla kuruldu. HAVI Logistics; 1998 yılında da Şekerpınar’daki dağıtım merkezini faaliyete geçirdi. 2002 yılından itibaren müşteri portföyünü genişleterek yeni restoran ve kafeterya zincirlerine de tedarik zinciri yönetimi hizmeti ile gıda sektörünün önemli markalarına gıda lojistiği hizmeti vermeye başladı. Genişlettiği müşteri portföyü ve hizmet yelpazesi ile büyümesini sürdürerek; sırasıyla Ankara ve İzmir’de dağıtım merkezleri açtı ve hizmet ağını genişletti.

Restoran zincirlerine yönelik entegre tedarik zinciri yönetimi: satın alma, ithalat, depolama, elleçleme, etiketleme, dağıtım (teslimat noktasında ürünlerin raflara yerleştirilmesi de dahil), geri toplama, sipariş yönetimi hizmetleri veren HAVI Logistics’in başlıca müşterileri arasında; McDonald’s, IKEA, Caffe Nero, Chilli’s, Schlotzsky’s, Krispy Kreme, Cinnabon, Nordsee, Dr. Oetker, CP, Cake Studio ve Kahve Dünyası  bulunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir