Mart 26, 2010

Sertrans, uluslararası lojistik ağı System Aliance Europe'ın üyesi

Sertrans, gelişen teknolojiyi takip ederek gerçekleştirdiği yatırımları ve faaliyetlerindeki başarısı, güvenilirliği sayesinde; hizmetlerini tüm dünyayla entegre bir şekilde sunma imkanına sahip oldu. Firma, Türkiye'de bir ilki gerçekleştirerek; 24 Avrupa ülkesinde 48 ortak kuruluş, 166 ofisi ile 9 yıldız kalitesinde dünya çapında hizmet veren IT tabanlı lojistik ağı System Alliance Europe'nın üye oldu.

Sertrans Lojistik; System Alliance Yönetim Kurulu Üyesi ve Kurucularından ve aynı zamanda Heppner Grubu Uluslararası Genel Müdürü François Decaudin, Sertrans Yönetim Kurulu Başkanı ve Uluslararası Nakliyatçılar Derneği (UND) Başkan Yardımcısı Hakan Keleş, Sertrans Genel Müdürü Nilgün Keleş, İthalat Direktörü Rasim Ülgen, İhracat Direktörü Cengiz Ceylandağ'ın katıldığı bir toplantıyla  25 Mart 2010'da System Alliance Europe'a üye olduğunu  kamuoyuna duyurdu.

Avrupa grupaj nakliyesinde faaliyet gösteren özel ve aile şirketlerinden oluşan System Alliance Europe sistemi üzerinden, ürünlerinin nakliyesini gerçekleştiren şirketler, online olarak yük takibi metoduyla mallarının nasıl ve ne şekilde taşındığını görme imkanı buluyorlar. Ayrıca lojistik çalışmalarıyla ilgili ayrıntılı raporlara yine sistem üzerinden ulaşabiliyorlar. Lojistik firmaları, sistemde belirtilen uygulama saatlerinin dışına çıktığında, örneğin Türkiye'de yük boşaltma süresi 2 saat ise ve bu sürede araç boşaltılmamışsa para cezası ödemek zorunda kalıyorlar. Dünya üzerinde 40 binden fazla çalışanı bulunan System Aliance, yılda 10 milyondan fazla taşıma gerçekleştiriyor.

Siteme üye firmalar arasında; Hellmann Worldwide Logiistics, Heppner, Rangel, Wım Bosman, Cretschmar Cargo, Davşies Turner, Diehl Spedition, Gebrüder Weiss, Maenhout, Lamprecht Transport, Ital Sempione, RH, Rhenus Logistiics, TransFargo, Sıfte Berti, Streck Transport, Honald, Varoya Oy, Zufall, Roben yer alıyor.

Henkel de sistemi kullanan firmalar arasında bulunuyor. Verimliliğini artırmak amacıyla Avrupa fabrikalarından direkt olarak müşterilerine ürünlerini dağıtmak isteyen ve bu nedenle Fransa'daki depolama alanını kapatan Henkel, System Alliance Europe üzerinden 10 fabrikadan 4 ülkeye yılda 30 000 sevki gerçekleştirmiş bulunuyor.

Hedef daha çok büyüme

Alliance Europe'a katılmak için önemli koşullardan biri olan güçlü bilişim altyapısına sahip olan Sertrans; SAP ile oluşturduğu  ERP Sistemi, CARGOMAX uygulaması, WMS Sistemi, depolama yönetiminde tüm sistemi yönetebilen dijital altyapıyı kullanıyor. Müşterinin sistemleriyle konuşabilen sistemlere de sahip olan firma, bu sayede hazırlanan  ortamla ithalat ve ihracat sürecindeki araç ve yükler üzerindeki tüm aktiviteleri saat bazında güncelliyor ve detaylı olarak müşterileriyle  paylaşıyor. Sertrans'ın gelecek hedefini ise daha faza büyümek oluşturuyor.

Sertrans'ın Genel Müdürü Nilgün Keleş, 2009 yılında küresel krizin etkisiyle 2008 yılına oranla %14 oranında küçülme gösterdiklerini ve  60 milyon Euro ciro ile 2009 yılını kapattıklarını söyledi. 2010 ve sonrasında ise yenilikler, yeni hizmet paketleri, yeni niş pazarlar ve girişimler ile 2008 rakamlarını yakalayacaklarını ayrıca %12'lik bir büyüme daha gerçekleştirmeyi öngördüklerini açıkladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir