Eylül 25, 2008

Setra'nın düşük tabanlı kentiçi modeli S 415 NF 2009 yılının otobüsü seçildi

Daimle, “yılın otobüsü” kategorisinde 1996 yılından sonra ikinci kez ödüle ulaştı. Setra S 415 NF model düşük tabanlı otobüs, “Bus of the year 2009” ödülüne layık görüldü.

MultiClass 400 serisininden olan S 415 NF, Berlin’de düzenlenen Bus Euro 2008 testlerinden başarıyla geçmişti. Jüri üyeleri aracın günlük kullanıma uygun olması, işçiliğinn iyi olması, tasarım konsepti ve ekonomikliği üzerine odaklandılar.

Jüriye göre; S 415 NF ile Setra,  yolcu taşımacılığında yeni kalite standartları yaratma  başarısı göstermiş. Güçlü motorun şanzıman teknolojisi ile uyumu, araca üst sınıf sürüş konforu sağlıyor. Otobüsün iç dizaynı göz alıcı, dış hatları net ve aerodinamik,  yolculara sunduğu ferah  ortam, panoromik, sınırsız görünüm etkileyici ve rahatlatıcı.

Setra markasının sözcüsü ve Yöneticisi Werner Staib ödülden dolayı gurur duyduklarını söylüyor. Staib; “Bus of the year 2009 ödülünü kazanmamız, konforlu şehiriçi seyhatinde  lider olduğumuzu gösteriyor” diyor.

MultiClass 400 serisi bir araç olan S 415 NF ilk kez  2006 IAA Ticari Araç Fuarı’nda görücüye çıkmıştı. Yeni düşük taban otobüsler MultiClass 400 UL yüksek taban otobüsleri tamamlıyor. Merkezi sürücü sistemi teknolojisiyle donatılan araçlar, önemli oranda ekonomik yakıt tüketimini garanti ediyor. Buna ek olarak, yüksek teknoloji sistemleri; Euro 4, Euro 5 ve EEV- standart egzoz emisyon limitleri sunuyor.  Yolcuların, alçak tabanı sayesinde rahatça inip bindiği otobüslerden iç hatlarda kaptanlar da oldukça memnun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir