Nisan 5, 2010

Seyidoğlu Otomotiv ile Antalya'da Isuzu modası

1999 yılından itibaren Antalya'da faaliyet gösteren ve bölgeye Isuzu markalı ticari araç satış ve servis hizmeti sunan Seyidoğlu Otomotiv, Antalya'da pazar payını artırmaya devam ediyor. Seyidoğlu,  son olarak Nisan 2010'da  Turizm Grubu Tantur TUI'ye  3 adet Yeni Turkuaz'ı törenle teslim etti.

Teslimat töreninde; Anadolu Isuzu Satış ve Pazarlama Direktörü Fatih Tamay, Pazarlama Müdürü Efe Yazıcı, Bölge Satış Sorumlusu Murat Küçük, Pazarlama Sorumlusu Korcan Yıldırım, Pazarlama Satış Şefi Mehmet Alptekin,  Satış Şefi Onur Çetinkaya, Seyidoğlu Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Ali Göyük,  Seyidoğlu Satış Müdürü Ayşe Şarlıoğlu, Otobüs Filo Satış Yöneticisi  Murat Sadıklar, Servis Müdürü Harun Demirbaş ile yetkililer Mehmet Şenol, Ceylan Marşil, Elif Şİmşek, TUI Travel Türkiye Operasyon Direktörü Koray Cavdir ve TUI Travel’in turizm taşımacıları yer aldı.

Turizme destek

Anadolu Isuzu Satış ve Pazarlama Direktörü Fatih Tamay, dünyanın en büyük tur operatörleri arasında olduğunu belirttiği TUI'nin, Isuzu'yu seçmesinin önemine değinerek; Turizmciler bize destek veriyor, bizde turizmcilere destek vereceğiz” dedi. 2010'un 2009'a göre daha hareketli geçtiğini söyleyen Tamay; “İlk 3 ay sonunda otomotiv pazarı iyi gidiyor. 2008 rakamları yakalanmaz ama geçen yıla göre ticari araçlarda yüzde 30 büyüme yaşanabilir” dedi.

Tantur Genel Müdürü Koray Çavdır, da yeni nesil Turkuazları turist transferinde kullanacaklarını belirterek araçları tercih etme nedenlerini: “Bagaj genişliği, yolcu konforu, satış sonrası servis ve hizmet konularında memnun olduğumuz için tercihimiz yine Turkuaz oldu” şeklinde belirtti.

Antalya'da en fazla Isuzu tercih ediliyor

Tören sırasında bilgi aldığımız Seyidoğlu Satış Müdürü Ayşe Şarlıoğlu, yılda 400 civarında satış gerçekleştirdiklerini ve  bu bölgede %75- %80 civarında Isuzu tercih edildiğini belirterek, “Araç memnuniyeti, ikinci el satış değerinin yüksek olması, sessiz motoru, yakıt tasarrufu sağlaması, servis kalitesi gibi nedenlerden dolayı müşterilerimiz Isuzu markasını tercih ediyorlar. TUI Turizm'e daha önce de araç vermiştik, memnun kaldıkları için tekrar Isuzu markasını seçtiler” diye konuştu.

Sırada yeni projeler var

Seyidoğlu Otobüs Filo Satış Yöneticisi  Murat Sadıklar da bölgede yaptıkları teslimatlara ilişkin olarak 2006 yılında şehiriçi taşımacılığı için  630 adet Urban teslimi gerçekleştirdiklerini hatırlatarak, ilçelerdeki kooperatiflerin, servis hizmetleri veren kurumların daha çok Roybus model araçları tercih ettiklerini, satış adetlerinin %98'inin sıfır, %2'sinin ise ikinci yeni olarak tercih edildiğini aktardı. Sadıklar, belediyenin Antalya şehir imajına katkıda bulunmak amacıyla aynı boyda ve renklerde 984 araç alımı projesi için hazırlık yaptıklarını da sözlerine ekledi.

Sadık, ayrıca Antalya'ya özel, Antalya'nın rengi olan Kırmızı Beyaz boyalı ve  Antalya şartlarına uygun bir Citimark aracın da hazırlanıp, test amacıyla halk otobüslerine teslim edildiğini açıklayarak; “Antalya'nın en zor yolarına sahip hattında aracımızın kalitesini göstermek adına aracı kullanıma sunduk” dedi.

5 yıldızlı servis faktörü

Seyidoğlu Servis Müdürü Harun Demirbaş da Isuzu'nun Antalya'da çok fazla tercih edilmesindeki nedenlerin başında 5 yıldızlı servis hizmeti vermeleri ve dönem dönem müşterileri için yaptıkları bakım, servis, satış kampanyalarının  etkili olduğu üzerinde durdu.

Demirtaş konuyla ilgili olarak şunları söyledi:” Antalya bölgesinde 2003 yılının 3. ayında  satış sonrası  hizmetler alanında hizmet vermeye başladık. Anadolu Isuzu Otomotiv'in bünyesinde ilk olarak Türkiye'de 5 yıldızlı servis ünvanına sahip olduk. Bu çalışmalarımız dahilinde personel eğitimlerine  önem veriyoruz. Bir araç servisten çıktıktan sonra aynı arızayı yapmayacak şekilde personelimizi yetiştiriyoruz. Çalışanlarımızın  eğitimlerini Anadolu Isuzu fabrikamızın desteğiyle yapıyoruz.  Turizm dönemi nisan ayı başında başlayarak kasım ayına kadar devam ediyor. Özelikle yoğun olan bu dönemlerde 7/24 araçlarımızla her zaman müşterilerimize  hizmet sunuyoruz. Taşımacılık çok hızlandı. Biz de bunun farkındayız ve Isuzu Pratik adıyla servis alanımızda yeni bir bölge oluşurduk.  Biz bölgemizde bulunan mevcut araçlara hizmet etme kapasitesine sahibiz.

Isuzu'nun bölgede yüksek bir talebe ulaşmasının  nedenleri arasinda Anadolu Isuzu ile gerçekleştirdiğimiz Klinik Servis Günleri de yer alıyor.  Bu kapsamda müşterilerimize 1 hafta süresince,  tüm halk otobüslerine fiyat ve işçilik, bakım maliyetlerinde, yedek parçada %20 iskonto yapıyoruz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir