Ekim 7, 2010

Seyyah-Baytrans'ın yeni yarı römorkları Batı Avrupa yoluna çıkacak

Eskişehirli Seyyah-Baytrans Şirketler Grubu, tercihini Otokar’ın yarı römorklarından yana kullandı. Firma, filosuna 32 adet Otokar-Fruehauf Mega Euro Slider ve 8 adet Çift Katlı Mega Euro Slider ekledi. Yeni araçlar, Batı Avrupa’ya yapılan taşımalarda kullanılacak.

Eskişehir’de düzenlenen teslimat törenine; Seyyah ve Baytrans Şirketler Grubu Genel Müdürü Metin Baysal, Otokar İç Pazar Ticari Araçlar Satış Müdürü Murat Tokatlı ve firma yetkilileri katıldı.

Tokatlı: “Amacımız müşteri memnuniyetini sürekli kılmak”

Otokar İç Pazar Ticari Araçlar Satış Müdürü Murat Tokatlı, teslimat töreni sırasında yaptığı konuşmada, treyler pazarında satışların geçen seneye göre 2 kat arttığını ve Otokar olarak bu yılki hedeflerini aştıklarını belirterek şunları söyledi:

“Biz kaliteye önem veren bir firmayız. Bu anlamda Seyyah ve Baytrans Grubu ile anlaştık. Profesyonel ekibimiz ve satış sonrasındaki iddiamız da tercih edilmemizi sağlıyor. Otokar-Fruehauf ile hedefimiz; müşteri memnuniyetini sürekli kılmak ve ihtiyaçları doğrultusunda en uygun araçları sunmak. Teslim ettiğimiz araçların hepsi yüksek hacimli araçlar. 8 tanesi çok yönlü yüke uygun olarak tasarlandı. Kaliteyi seçen müşterilerimizin yanında olmaya devam edeceğiz.”

Tokatlı ayrıca; Otokar olarak bu sene ürün çıkarmayı düşünmediklerinin altını çizdi. “2011 için önemli çalışmalarımız var” diyen Tokatlı, Ocak Şubat aylarında her segmentte yeni ürün tanıtımlarının olacağının müjdesini verdi.

Araçlar Batı Avrupa’ya yük taşıyacak

Seyyah ve Baytrans Şirketler Grubu Genel Müdürü Metin Baysal ise yaptığı konuşmada yeni yatırımları ile sektörde sağlam adımlarla ilerlediklerini belirterek; “Filo genişletme çalışmalarımız çerçevesinde tercihimizi Otokar-Fruehauf’dan yana kullandık. Araçların kalitesi, güvenliği ve kullanım kolaylıklarının yanı sıra, gerek Türkiye gerekse Avrupa’daki yaygın servis ağı nedeniyle doğru tercih yaptığımıza inanıyoruz. Bu alım ile filomuzdaki yarırömork sayısını 125’e ulaştırdık ve filomuzu güçlendirdik” dedi.

Yeni yarı römorkları Batı Avrupa taşımalarında kullanacaklarını belirten Baysal, “ Eskişehir’de ithalat yok denecek kadar az. Biz de ihracatçıya paralel olarak Batı Avrupa’ya taşıma yapıyoruz. Diğer bölgelere de açılmayı düşünmüyoruz. Bizim düşüncemiz; her firma tecrübeli olduğu ve bildiği bölgede çalışmalı. Biz de bu doğrultuda Fransa başta olmak üzere Batı Avrupa ile çalışıyoruz” diye konuştu.

Otokar-Fruehauf Mega Euro Slider

Teslim edilen Mega Euro Slider yarı römork, 2,90 m iç net yüksekliğin yanı sıra, ilave tavan yükseltme sistemleri ile maksimum hacim sunuyor.  Araçlar, bu sayede farklı yükleri taşıma imkânı sağlıyor. Yarı Römorklar; 5 sıra alüminyum kapak, 5 sıra tente altı profili, paslanmaz malzemeden imal edilen kilit mekanizmalarına sahip arka kapı gibi üstyapı özellikleri sunuyor. Yürüme grubunda disk frenli dingiller, frenleme kabiliyetini artıran EBS Sistemi, devrilmeye karşı emniyet sağlayan RSS ve ön kalkar dingili otomatik kullanmayı sağlayan Traction Help gibi sistemler araçlarda standart olarak sunuluyor. Çift katlı taşımaya uygun olarak tasarlanan araçlarda ise; 5 sıra tam, 1 sıra yarım alüminyum kapak bulunuyor. Yan dikme profilleri üzerine takılan yük kirişleri ile hassas yükler daha güvenli taşınıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir