Eylül 16, 2008

Shell Rimula yenilendi

Shell, Shell Rimula Ağır Hizmet Dizel Motor Yağları serisini yeniledi. Yenilenen Shell Rimula Ailesi, “Dinamik Koruma” serisi adı altında, motorun değişen ihtiyaçlarına adapte olabilen bir yağ teknolojisi kullanılarak üretiliyor.

Firma yetkillerinin verdiği bilgilere göre; yeni seri, bir yandan teknoloji ve tüketici ihtiyaçlarındaki değişimleri dikkate alırken, bir yandan da kullanıcıların operasyonları için en doğru yağı seçmelerini kolaylaştırıyor. Yeni Shell Rimula Dinamik Koruma serisi, 6 performans basamağından oluşuyor. Basamaklar, Shell Rimula R1’den, yüksek katma değerli, sentetik teknolojili Shell Rimula R6’ya kadar uzanıyor.

Shell & Turcas Petrol A.Ş. Madeni Yağlardan sorumlu İcra Kurulu Üyesi M. Hakan Ehlidil, konuyla ilgili olarak “Shell Rimula ailesinin mevcut yapılanması 1990’ların başlarında oluşturulmuştu. Ancak o zamandan bugüne gerek spesifikasyonlar, gerekse tüketici talepleri konusunda çok şey değişti. Bugünün tüketicisi, kullandığı madeni yağdan yakıt ekonomisi performansı gibi daha farklı katma değerler beklentisinde. Biz de Shell olarak bu beklentileri karşılamak için Shell Rimula serisini yeniledik. Yeni Shell Rimula serisi, çok çeşitli ürünleri kapsıyor. Shell Rimula R2 basamağındaki genel kullanım için geliştirilmiş üründen, yenilikçi teknolojiyle üretilen düşük emisyonlu motorlar için geliştirilmiş Shell Rimula R6 LME’ye kadar  uzanan geniş bir yelpazeye sahibiz ”şeklinde konuştu.

Rimula’nın ambalajı da yenilendi

Shell Rimula Ağır Hizmet Dizel Motor Yağları’nın “Dinamik Koruma” adı altında yenilenmesinin yanı sıra, tüm madeni yağ portföyünde 7 lt. ve altındaki ambalaj tiplerinde değişiklik yapıldı. Elde kavranması, taşınması ve kullanımı daha kolay yeni ambalajlarla birlikte ürünler tüketiciye sunuldu. Yeni ambalajlar eskilere oranla %10 daha az plastik içermesi sebebiyle daha fazla çevre dostu olarak nitelendiriliyor.

Yeni ürün 3 bin satış noktasında tanıtıldı

Shell Madeni Yağlar ekibi, 1 Temmuz- 8 Ağustos tarihleri arasında, Türkiye genelinde Sanayi Siteleri’nde bulunan madeni yağ değişimi yapılan ağır hizmet özel servislerini ve  madeni yağ satış  noktalarını ziyaret ederek yeni Shell Rimula ‘Dinamik Koruma’ serisini tanıttılar. Organizasyon; Shell Rimula logolu 6 adet Isuzu D-Max ile Bolu’dan Kars’a, Denizli’den Van’a kadar yaklaşık üç bin satış noktasında gerçekleşti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir