Nisan 1, 2008

Sivas'ta yeni Karsan J9 Premier Maxi'ler çalışıyor!

Sivas'ın Suşehri İlçesi’nde,  şehiriçi yolcu taşımacılığı yapan 45 Nolu Sınırlı Sorumlu Taşıyıcılar Kooperatifi, araçlarının tamamını Karsan J9 Premier Maxi ile yeniledi. İsotlar Grup’un Samsun bayisi Ulusoy Motorlu Araçlar tarafından satışı gerçekleştirilen 17 adet yeni Karsan J9 Premier Maxi’ler, İlçe Kaymakamı Abdullah Demir, Belediye Başkanı Şaban Coşkun, İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Yüzbaşı İlker Şimşek, sivil toplum örgütleri başkanları ve daire amirlerinin katıldığı tören ile hizmete başladı.

Gerçekleştirilen teslima töreninde konuşma yapan Kooperatif Başkanı Halil Aksu, mahalleler arası yapılan toplu taşımacılıkta yenibir başlangıç gerçekleştirdiklerini, aldıkları yeni Karsan J9 Premier Maxi’lerle daha rahat ve güvenli taşımacılık yapacaklarını söyledi. Kaymakam Abdullah Demir ise, “Bizim ülkemiz Kurtuluş Savaşı'nda verdiği kayıptan fazla trafik kazalarında kayıp verdi. Bunun tabii ki çeşitli sebepleri var. Standarda uygun araçlar kazanın engellenmesinde büyük etken. Halkın konforunu düşünerek bu araçların getirilmesi çok güzel. Böyle modern ve teknolojik ürünleri Suşehri’ne getirmeye çalışmalıyız. Halkı en iyisine layık gördükleri için emeklerinden dolayı Kooperatif Başkanı Halil Aksu’ya teşekkür ediyorum.” dedi.

2006 yılı Nisan ayında distribütörlüğü İsotlar Grup’a geçen J9 Premier’in, 2007 yılı Ağustos ayında daha ferah ve konforlu yolculuk imkanı sağlayan yüksek tavanlı versiyonu J9 Premier Maxi  pazara sunulmuştu. Firma yetkililerinden yapılan açıklamaya göre; İsotlar Grup’un distribütörlüğü ile pazar payı aylık bazda %20’ler seviyesine yükselen J9 Premier’in, Maxi versiyonunun pazara girmesi ile pazar payı daha da artarak aylık bazda %26 seviyesine ulaştı. Karsan J9 Premier 2007 yılında son 14 yılın en yüksek satışını gerçekleştirerek 2006 yılında %17,7 olan pazar payını, 2007 yılı sonunda %23,1’e yükseltti. Karsan J9 Premier Maxi’nin 2008 yılı Şubat sonundaki pazar payı ise %23,3.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir