Şubat 6, 2007

SKF Grubu 100. yılını kutluyor

1907 yılında İsveç’in Göteborg kentinde makina mühendisi Sven Wingquist tarafından kurulan dünya rulman lideri SKF 100. yılını kutluyor. SKF’in, 21 ülkede 80 fabrikası, 130 ülkeye yayılmış 15.000’in üzerinde distribütörlüğü ve 200’ün üzerinde satış şirketi ile 40.000 çalışanı bulunuyor.

SKF’in faaliyet gösterdiği ülkelerden biri de Türkiye. SKF Türk, 1928 yılından bu yana Türkiye’de ki tek yabancı sermayeli rulman firması olarak faaliyetlerini sürdürüyor. SKF’in ürettiği rulman, bakım malzemeleri, güç aktarım ürünleri ve kestirimci bakım sistemlerini, Türkiye’de pazarlayıp, servis, bakım ve eğitim hizmeti veriyor. Otomotivden beyaz eşyaya, demir çelik fabrikalarından, elektronik cihazlara kadar pekçok alanda kullanılan rulmanların büyük bir kısmı SKF Türk tarafından karşılanıyor. SKF rulmanları dünya da; Formula araçlarından, uzay araçlarına, Olimpiyat Stadlarından, uçaklara kadar geniş bir yelpazede kullanılıyor. İstanbul, Adana ve İzmir şubeleri ve 73 distribütörlüğü bulunan SKF Türk, %35’lik pazar payı ile liderliği elinde tutuyor.

2002 yılında Ulusal Kalite Ödülü ve 2004 yılında Avrupa Kalite Ödülü’nü kazanan SKF,
gerçekleştirdiği pekçok Sosyal Sorumluluk projesi ile de dikkati çekiyor. Merkez binasının bulunduğu mahalledeki evleri boyatan, atık kağıtları toplayan SKF’in, İzmir’de 5.000 ağaçlık SKF Ormanı bulunuyor. Çevre dışında eğitime de destek veren şirket, UNICEF’in “Haydi Kızlar Okula” kampanyası kapsamında SKF Türk çalışanları ve iş ortakları ile birlikte yer alarak, Siirt Pervari’de ki üç okulda 198 kız öğrencinin eğitim almasını sağlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir