Mart 13, 2010

Soğuk zincirin takibi Datacold ile parmakların ucunda

Isı derece ölçümlerinin yapılması gereken hassas ürünlerin taşınmasında önemli rol üstlenerek, araç kasasında iç sıcaklığı kayıt altın alan ve takip eden Datacold cihazı, Temsa Global tarafından tedarik zincirinde güvenli bir çözüm olarak Türkiye’de satışa sunuluyor. Soğuk zinciri her an takip ederek soğuk zincirin bozulma risklerini ortadan kaldırmayı amaçlayan cihaz,  her marka soğutucuya uygulanabilme özelliği bulunuyor.

DataCold  tüm soğutmalı kasalar için 2 farklı modelde; araç ısısına uzaktan uydu bağlantısı ve kablosuz bağlantı ile ulaşım gibi farklı özelliklerde satışa sunuluyor. 2 yıl Carrier Transicold ve Temsa Global garantisi altında 560 Euro’dan fiyatlarla satın alınabilinecek olan DataCold ürünleri Frigorifik taşıma yapan  lojistik şirketleri, gıda üreticileri ve taşeronların takip sistemleri için ideal bir çözüm olarak ifade ediliyor.

DataCold; kasa içine belirli noktalara yerleştirilen sensörler ile kasa içi sıcaklığı okuyarak, hafızaya kaydediyor. DataCold, soğutucu ünite ister çalıştırılsın ister çalıştırılmasın her zaman kayıt alıyor. Cihazın temel görevi kasa içi sıcaklığı kaydetmek olsa da ilave opsiyonlarla birlikte taşıma sırasında önem taşıyan diğer tüm bilgileri de hafızasında saklıyor. Teslimatı yapan kişi varacağı noktaya geldiğinde yükü indirmeden önce DataCold’un print tuşuna basarak aracın yükleme yaptığı tarih ve saatten itibaren, kasa içi sıcaklık, ünitenin sürekli çalışıp çalışmadığı, ünite kapılarının açılıp açılmadığı, açıldı ise ne kadar süre ile açık kaldığı ve defrost bilgisi gibi verileri raporlayabiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir