Haziran 24, 2010

Sönmez Bustaş Lojistik'e 6 yeni Iveco

Bursa'lı Sönmez Bustaş Lojistik, filosunu 5 Stralis ve 1 Daily ile genişletti.

Sönmez Bustaş Lojistik, Özgözde Otomotiv'den aldığı 5 Stralis ve 1 Daily'yi , Bursa Gürsu'daki merkezinde düzenlenen törenle teslim aldı.Teslimat töreninde; Sönmez Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hayati Çekiç, Sönmez Bustaş Uluslararası Nakliyat Genel Müdürü Fahrettin Arabacı, Sönmez Bustaş Uluslararası Nakliyat Ticaret ve Teknik Müdürü Ali Çelik, Iveco Araç filo Satış Müdürü Erkan Erşin, Özgözde Genel Müdürü Ercan Aslan ve Özgözde Satış Müdürü Tayfun Karahasan'ın yanısıra Sönmez Bustaş çalışanları yer aldı.

Sönmez Bustaş'ın IVECO'yu tercih etmesinin sebepleri hakkında bilgi veren  Sönmez Bustaş Uluslararası Nakliyat Genel Müdürü Fahrettin Arabacı, ilk IVECO alımlarını 1996 yılında yaptıklarını, günümüze kadar da birçok araç denediklerini ifade etti. IVECO'nun yeniden yapılanmasıya tercihlerini IVECO'dan yana kullandıklarını belirten Arabacı,” IVECO, ürün yelpazesinin genişliği ve yakıt tasarrufu açısından bildiğimiz bir marka.Bundan sonra da IVECO ile yola devam edeceğiz” dedi.

Otomatik şansımanlı araçların da Eylül sonrasında filolarında yer alacağının sinyallerini veren Arabacı “Devam eden yatırımlarımız var. Şu andaki sipariş yetişmedi. Ama Eylül'den sonra devam edecek. Çok büyüm alımlar yapan bir firma değiliz. Büyük alım yaptığınızda filo birden yaşlanıyor. Küçük alımlarda hem filonuz yaşlanmıyor,hem de güncel yenilikleri takip etme fırsatınız oluyor “şeklinde konuştu.

Sönmez Bustaş Uluslararası Nakliyat Ticaret ve Teknik Müdürü Ali Çelik de IVECO araç tercih etmelerinin en büyük sebebinin yakıt, tonaj ve performans açısından yüksek performans olanağı olduğunu vurguladı. Eğitimli bir sürücü ve güçlü motora sahip bir araçla yılda yaklaşık 5 bin Euro yakıt tasarrufu sağlandığının altını çizen Çelik, IVECO işbirliğiyle şoför eğitim seminerleri düzenleyeceklerini bildirdi. Sadece IVECO sürücülerine değil, tüm Sönmez Bustaş sürücülerine araç kullanmanın ne demek olduğunu öğreteceklerini kaydeden Çelik, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bu araçlar normalde %60 kendini kullanır, %40'ını şoför kullanır. İnsanlar bu konunun bilincine varamadığı için, yakıt tüketimi artıyor. Biz araçların daha performanslı çalışmasını hedefliyoruz. Hem şirket maliyeti, hem de IVECO'nun önünün açılması açısından bu faydalı olacak. 'Arabayı al yürü git mantığı' artık yanlış. Arabayı aldın paket eğitimini de almak zorundasın. Almazsan bu senin cebinden bir şekilde çıkar.”

IVECO araç filo satış müdürü  Erkan Erşin ise, Sönmez Bustaş ile gerçekleştirdikleri bu işbirliğinden büyük memnuniyet duyduklarını ifade etti. Sönmez Bustaş'ın Stralis’i kalitesi ve uygun işletme giderleri için tercih ettiğine dikkat çeken Erşin,”Satış sonrası desteğimiz ile de her zaman Sönmez Bustaş’ın yanında yer alacağız”dedi.

Sönmez Bustaş tarafından alımı gerçekleştirilen araçlardan Stralis Euro 5, 450 bg gücündeki  motoru, ZF Eurotronic şanzımanı, çift yatak yüksek kabini, toplam 1175 litre hacime sahip çift yakıt deposu, pnömatik kabin süspansiyonu ve 50,000 km bakım aralığı gibi özellikleriyle dikkat çekiyor. Euro 5 emisyon normuna sahip mega tip Stralis’ler havalı süspansiyona sahip ve 450 bg güç üretiyor.

Daily Van ise  daha iyi yakıt ekonomisine sunan Euro 4 motora sahip. Yeniden dizayn edilen kabinlerinde sürücü ve yolcuyu kavrayan yanal yükseltili yeni koltuklar yüksek konfor sunuyor. Daily modellerde standart olarak en gelişmiş ABS 8 ve EBD AirBag bulunuyor. Geliştirilen ve ön, arka disklerin çapları genişletilen modeller üstün güvenlik sunuyor. Daily , Euro 4 motoru sayesinde çevreci özellik de taşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir