Mart 21, 2007

Sönmez Lojistik'in daha fazla taşıma kapasitesi sunan hafif yapılı Otokar Fruehauf treylerleri tercih ediyor

Bursa’nın önde gelen lojistik firmalarından Sönmez Lojistik ,5 adet Otokar-Fruehauf Iceliner semi treyler ile filosunu genişletti. Yeni araçlar, 16 Mart 2007 arihinde Sönmez Lojistik’in Bursa Kestel’deki tesislerinde  düzenlenen bir törenle Otokar İç Pazar Ticari Araçlar Satış Yöneticisi Murat Tokatlı tarafından Sönmez Lojistik Genel Müdürü Fahrettin Arabacı’ya teslim etti.

Törende bir konuşma yapan Sönmez Lojistik Genel Müdürü Fahrettin Arabacı, Otokar Fruehauf semi treylerleri  geçmişin memnuniyetinden dolayı tercih ettiklerini belirtererek şunları söyledi: “85 araçlık filomuzda yeni yatırım ile Fruehauf semi treylerlerin sayısı 51’e yükseldi. Fruehauf  iç net yüksekliği, hafifliği ile bize  daha fazla taşıma kapasitesi sunuyor. Ayrıca uluslararası standartlardaki araçları, kaliteli ve uygun fiyatlı servisle sunuyor. Bu nedenle gelecekte yapacağımız  filo yatırımlarında da Fruehauf’u tercih edeceğiz.”

Otokar İç Pazar Ticari Araçlar Satış Yöneticisi Murat Tokatlı ise konuşmasında   1983’de kurulup ilk frigo araçları üreten şirket olarak ilk frigo araç satışlarını Sönmez  Lojistik’e yaptıklarını belirterek, “Sönmez ile olan iyi ilişkilerimiz bugünlere kadar sürdü. Bu süre zarfında biz de araçlarımızı geliştirdik, standart iç yüksekliğimizi 2.60’dan 2.72 metre’ye çıkardık. Müşteriye maksimum taşıma hacmini sunan araçlarımız, uluslararası sertifikasyonlara uygun olarak bozulabilir gıda taşımacılığında ATP-C sertifikası ile  dünyanın her yanında standartlara uygun taşımaları yapabilir” dedi. Tokatlı, ayrıca geçen yıl treyler üretiminde 1.340 adet ile kendi rekorlarını kırdıkların, bununla birlikte ürün çeşitliliğini ve kalitelerini arttırarak daha büyük hedeflere yöneldiklerini de kaydetti.

Sönmez Lojistik’in Türkiye- Avrupa hattında hizmet verecek Otokar-Fruehauf Iceliner semi treyler araçları, 2.460 mm iç genişliği, 2.720 mm iç net yüksekliği ile 90 m3 taşıma hacmi ve 28.600 kg yükleme kapasitesi  sunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir