Ocak 14, 2008

Suzuki A-Star görücüye çıktı

Suzuki’nin en çevreci modeli A-Star Hindistan’ın başkenti Yeni Delhi’de düzenlenen Expo 2008’de sergilendi. 2008 yılı sonunda üretimine başlanacak olan A-Star’ın en dikkat çekici özelliği Euro 5 motoru ile çevreye duyarlı bir araç olması. Bunun yanında A segmenti araçlar içinde performansı ile sportif ve heyecan verici olan A-Star, yakıt tüketimi ile de ekonomik bir özelliğe sahip.

A-Star yıl sonu yollara çıkacak
Suzuki Hindistan’ın Manesar fabrikasında üretilecek olan A-Star, 2008’in Ekim ayında Avrupa’da, yıl sonunda ise dünya genelinde tüketicilerle buluşacak. A-Star, yeni Euro 5, 1.0-litrelik aluminyum ve CO2 emisyonlu motoru ile Suzuki içinde en çevreci model olarak ifade ediliyor.

Suzuki, dünya stratejisine göre Hindistan’daki tesisler için 2007 ve 2009 yılları arasında  200 milyar yen yatırım yapmayı hedefliyor. Bu yatırım yeni modellerin üretimindeki sermaye harcamalarını içeriyor. Ayrıca, Mart 2010 itibariyle; Hindistan’daki artan talebe paralel olarak ve yeni dünya stratejik modelini dünyanın diğer pazarlarına ihracat yapmak için Suzuki, Maruti Hindistan’ın üretim kapasitesini  960 bine çıkarmayı hedefliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir