Ekim 8, 2008

Suzuki merkezinin gözü Türkiye'de

Suzuki ürün gamı genişliyor

Suzuki’nin 2004 yılında tüm dünyada başlattığı Rönesans projesi kapsamında büyük bir büyüme ivmesi yakalayan ülkelerden biri olan Türkiye, yakaladığı bu başarıyla Suzuki’nin merkezi Japonya’nın da dikkatini çekti. Suzuki Türkiye’nin yükseliş grafiğini yakından izleyen Japonya, bu gelişmeler neticesinde 2009’dan itibaren tüm modellerini Türkiye pazarına da sunma kararı aldığını açıkladı.

Türkiye pazarına Splash, Alto, Swift dizel, SX-4 HB dizel ve SX 4 HB otomatik vites versiyonlarını sunacak olan Suzuki; 4 model 15 versiyondan oluşan ürün gamını 2009'da 6 model ve 43 versiyona çıkarmayı planlıyor.

7 bin adet satış hedefleniyor

Suzuki Türkiye Murahhas Azası Ali Savcı konuyla ilgili olarak; ürün gamımız ve dağıtım ağımız her geçen yıl genişliyor. Bugün itibariyle yetkili satıcı ağımızla Türkiye pazarındaki tüketicilerin yüzde 90’ına ulaşabiliyoruz. Satış ve satış sonrası hizmet farklılığımızla her zaman müşterilerimizin yanında ve yakınında olmaya özen gösteriyoruz.

Suzuki’nin otomobil satışları son yıllarda artarak devam ediyor. Bu yılı 3 bin 800 adet satışla kapatmayı ön görüyoruz. Önümüzdeki yıl ise yeni modellerimizin de pazara girmesiyle satışlarımızı 7 bin adetin üzerine çıkarmayı hedefliyoruz. Bu hedeflere ulaşmada kendi performansımıza olduğu kadar Türk tüketicisinin Suzuki markasına karşı duyduğu yakınlığa da güveniyoruz. Tüketiciler artık verdiği paranın karşılığını alma konusunda kararlılar ve bu nedenle de son derece seçici davranıyorlar. Bu kadar bilinçli ve kararlı bir kitlenin markamıza gösterdiği yoğun ilgi bizi son derece memnun ediyor” şeklinde konuştu.

Splash ilk kez sergilenecek

Suzuki 'nin Splash modeli ilk kez Autoshow'da sergilenecek. Splash'ın B segmentinde iddialı olacağını belirten Savcı: “ Swift’den sonra bu segmentteki ikinci arabamızla pazar payımızı yükseltmeyi hedefliyoruz. Swift’in dizel, SX-4 HB’nin, dizel ve otomatik versiyonunun pazara girmesi, tüketicilerden gelen yoğun talep doğrultusunda gerçekleşti. Swift ve SX-4’ün de her geçen gün artan satış grafiği ile Suzuki’yi yukarılara taşıyacak” dedi.

Ekim ayı içerisinde İstanbul’da 12’incisi düzenlenecek olan Autoshow’da Suzuki’nin gövde gösterisi yapacağını vurgulayan  Ali Savcı,  sözlerini “Tüm yeni ve şuan pazarda olan modellerimizle otomobil severlerin karşısına çok güçlü bir şekilde çıkacağız. Tüm halkımızı Suzuki’nin 6’ncı holdeki standına bekliyoruz” şeklinde tamamladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir