Eylül 21, 2007

Tarsus halkına Metropeller hizmet veriyor

Temsa, Tarsus Belediyesi’nden sonra Tarsus 72 Numaralı Halk Otobüsü’ne de Metropol otobüsü teslimatı gerçekleştirdi. Böylece Tarsus’ta 23 adet Metropol City  daha faaliyet göstermeye başladı. Tarsus’ta hizmet veren Metropol sayısı ise 53’e yükseldi.

Temsa Metropol, 70 kişilik yolcu kapasitesi, rahat manevra kabiliyeti, geniş ve yüksek iç hacmi, ergonomik ve geniş koltukları, otobüsün zeminini yolcunun rahat bineceği şekilde eğen kneeling sistemi gibi özellikleriyle ön plana çıkıyor. Metropol, 2 sıralı konvektör tip ısıtıcısı ile soğuk kış günlerinde homojen bir ısıtma sağlarken, kliması ile sıcak yaz günlerinde yolcularına ferah ve serin bir yolculuk yapma imkanı sunuyor.

Temsa Metropol’ün frenleme etkinliğini artıran retarder, ABS, kapı açılınca devreye giren durak freni ve otomatik kapı kilitleme sistemi gibi özellikleri yolcuların can güvenliği için düşünülen sistemler. Metropol, 180 HP’lik güçlü, çevre dostu Euro 3 MAN motoru ve 6 ileri şanzımana sahip.

Tarsus Ulaşım A.Ş. yönetimi, Tarsus halkının Metropol City’lerden çok memnun kaldıklarını belirterek, “ Tarsus halkına daha iyi hizmet vermek bizim temel ilkemiz. Bu nedenle konforu ve estetiği ile çağdaş bir ulaşım aracı olan Metropol City marka otobüsleri halkımızın hizmetine sunuyoruz” şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir