Aralık 13, 2007

Temsa 2007'nin Kaptan Şöförü'nü seçti

2007’nin yılının Kaptan Şöförü ödülünü Nevşehirliler Turizm’de Mehmet Devşiren aldı.  Devşiren ödülünü, 21 Kasım tarihinde CV İstanbul Ticari Araçlar ve Yan Sanayi Fuarı’ndan gerçekleştirilen törende, Temsa Genel Müdürü Mehmet Buldurgan’dan aldı.

30 yılını doldurduğu meslek hayatında gösterdiği başarılarla “Yılın Kaptan Şoförü” seçilen Devşiren,  “Rüzgar Mehmet” lakabıyla tanınıyor. Devşiren, Aksaray-Konya yolunda soğukkanlılığı sayesinde Ürgüplü bir eczacının hayatını kurtarışını şöyle anlatıyor: “Adamın bir bacağı tamamen kopmuş, bir bacağı da kısmen kopmuştu. İp aradım, bulamadım. Sonra aklıma kravat geldi. Muavinin ve kendimin kravatlarını çıkarıp yaralının bacaklarına bağladım ve kan kaybını önledim. Hemen hastaneye götürdüm. Bir bacağı kurtuldu, diğerine protez takıldı. En önemlisi hayatı kurtuldu.” Mehmet Devşiren, 2003 yılında Nevşehir’de de Yılın Şoförü seçilerek ödüle layık görülmüştü.

Temsa Genel Müdürü Mehmet Buldurgan, törende yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Kaptan şoförler, muavinler, firma sahipleri ve çalışanları olmak üzere tüm taşımacılık sektörü, sosyal sorumluluk projemizde bizi desteklemeye devam ediyor. Değerli jüri üyelerimiz tarafından seçilen kaptan şoförler, meslektaşlarına örnek oluyor ve bu mesleğin sektörde hak ettiği konuma taşınmasına liderlik ediyor. Ayın Kaptan Şoförü projemiz aracılığıyla, hedef kitlelerimizle yakın ilişkiler kurmaya devam edeceğiz.”

“Ayın Kaptan Şoförü”, şehirlerarası yolcu taşımacılığı alanında faaliyet gösteren firma sahiplerinin gösterdiği adaylar arasından yapılan değerlendirmeler ile seçiliyor. Gazi Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Süleyman Pampal, Dumlupınar Üniversitesi Öğretim Görevlisi Dr. Mehmet Erdem, Sabah Gazetesi Otomotiv Editörü Ufuk Sandık, Milliyet Gazetesi Otomotiv Editörü Levent Köprülü ve TOFED Genel Müdürü Zeki Dönmez’den oluşan jüri; trafik kurallarına uyma, yolcu memnuniyeti, deneyim ve yollarda yaşadıkları olaylar karşısında gösterdikleri davranışlara göre adayları değerlendiriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir