Eylül 25, 2008

Temsa'nın yeni otobüsünün ilk sahibi İngiliz Arriva

Temsa Avenue ilk kez tanıtıldı İlk teslimat İngiliz Arriva’ya yapıldı.

Temsa Global, IAA Uluslararası Hannover Ticari Araçlar Fuarı’nda, Avrupa “caddelerine” yönelik olarak geliştirdiği yeni şehir içi aracı Temsa Avenue’yu ilk kez tanıttı. 1250 metrekarelik stand alanında geniş Temsa ürün yelpazesi ile birlikte sergilenen araç, 12 ülkede şehir içi ulaştırma yapan 16.000 otobüse, 40.000 çalışana ve yıllık 2 Milyar Pound’un üzerinde ciroya sahip bir İngiliz şirketi olan Arriva tarafından hemen test edilerek, 25 adetlik ilk paketin satın alma süreci başlatıldı. Avenue aracının önümüzdeki 12 ay boyunca hem Türkiye hem de Avrupa’nın 5-6 şehrinde hizmete geçmesi bekleniyor.

Özellikleri

İngilizcede “bulvar”, “ şık cadde” anlamında kullanılan Avenue, Avrupa caddelerinden ilham alınarak 2,55 metre genişliğinde, 3 m yüksekliğinde, 10 ton ağırlığında ve 12 metre uzunluğunda tasarlandı.  Temsa Avenue, alçak taban ve alçak giriş olmak üzere iki seçenekle pazara sunuluyor. 2 veya 3 geniş kapı seçeneği olan Temsa Avenue, Euro 4, Euro 5 E.E.V emisyon standartlarını karşılayan DAF 9,2 L dizel motor veya 6,7 L Cummins motordan gücünü alıyor. Avenue’nun 97 yolcu kapasitesi bulunuyor.

Avrupa pazarında fark yaratacak bir yenilik

Temsa Global’in faaliyetlerini Avrupa basını ve sektörün önde gelen temsilcileriyle paylaşan Temsa Global CEO’su Mehmet Buldurgan konuyla ilgili olarak: “Temsa otobüs ve midibüslerini Hannover Fuarı’nda dünyanın dört bir yanından gelen ziyaretçi kitlesiyle buluşturuyoruz. 2006’da kurduğumuz Temsa Arge ve Teknoloji A.Ş. şirketimiz, şehir içi ve şehirlerarası taşımacılığa yönelik konforlu ve güvenli araçları geliştirmek için çalışıyor. Şehir içi ulaşımdaki iddiamızı, ürün yelpazemize yeni bir araç ekleyerek sürdürüyoruz. Temsa Avenue, donanımı ve özellikleriyle Avrupa pazarında fark yaratacak” şeklinde konuştu.
Temsa Global’in Belçika’da kurulu şirketi Temsa Europe NV’nin Genel Müdürü Ali Murat Atlas; müşterilerden alınan geri dönüş sonrasında Temsa Avenue aracını farklı pazarlara da sunacağını belirtti. Temsa Ar-Ge ve Teknoloji Genel Müdürü Timuçin Bayraktar ise konuyla ilgili olarak “Şehirlere verimli bir ulaşım çözümü sunmak için Temsa Avenue’ya en yüksek teknolojileri entegre ettik” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir