Kasım 24, 2006

Temsa Mısır'da otobüs ve midibüs üretecek

Temsa ile Ortadoğu'nun önde gelen plastik üreticisi Lasheen Group arasında Temsa'nın Türkiye içi ve dışındaki üretim, pazarlama, satış ve satış sonrası bilgi birikim ve deneyimlerini Mısır'da hayata geçirecek bir şirketin kurulmasına ilişkin işbirliği anlaşması imzalandı.

Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, Sabancı Holding CEO'su Ahmet Dördüncü ve Sabancı Lastik, Takviye Malzemeleri ve Otomotiv Grup Başkanı Turgut Uzur, Temsa Genel Müdürü Mehmet Buldurgan, Temsa Uluslararası İlişkiler ve İş Geliştirme Direktörü Ömer Sözütek, Lasheen Group'u temsilen Hossam Lasheen ve Mahy Lasheen'in katılımıyla düzenlenen imza törerinde konuşan Turgut Uzer, “Avrupa pazarında yüksek kaliteli ve güvenilir ürünleri ile kendini ispatlamış olan Temsa ürünleri Kuzey Afrika Ortadoğu ve Körfez ülkelerinde de hak ettiği yeri alacaktır” dedi.

Temsa rotayı Kuzey Afrika, Ortadoğu ve Körfez ülkelerine çevirdi

15 milyon Euro'luk bir yatırımla kurulacak ve 2008 yılında üretime geçecek şirketin %65'lik hissesi Temsa'ya, %35'lik kısmı ise Lasheen Group'a ait olacak. Mısır'ın başkenti Kahire'ye 50 km uzaklıktaki 10. Ramadan Sanayi Bölgesi'nde toplam 80 bin m2 alan üzerine kurulacak Temsa Mısır üretim tesislerinde üretilecek otobüs ve midibüsler başta Mısır olmak üzere Birleşik Arap Emirlikleri, Suriye, Ürdün, Lübnan, Sudan, Libya, Tunus, Cezayir ve Suudi Arabistan gibi kaliteli ürün talebi artması beklenen tüm Kuzey Afrika, Ortadoğu ve Körfez ülkelerine satılacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir