Mart 26, 2007

Temsa, Ocak ve Şubat Ayı Kaptan Şoförlerini seçti

Temsa A.Ş., şehirlerarası yolların kahramanlarını ödüllendirdiği “Ayın Kaptan Şoförü” sosyal sorumluluk projesinde, Ocak Ayı Kaptan Şoförü ödülünü Hatay Güney Tur’dan Hikmet Güvercin’e  ve  Şubat Ayı Kaptan Şoförü ödülünü Nilüfer Turizm’den Reşat Tuncer’e verdi.

1985 yılında kaptan şoförlüğe başlayan Hikmet Güvercin, kaza geçiren bir araçtaki aileyi kurtarışını şöyle anlatıyor: “Ceyhan’da seyahat eden araç, şarampole yuvarlanmıştı. Araçtaki iki çocuğu ve babalarını çıkardım. Çocuklar küçük sıyrıklarla atlatmışlardı, ancak adamın 2 ayağı birden kırılmıştı. Onları alıp hastaneye götürdüm ve tedavilerini yaptırdım.”

Nilüfer Turizm’de kaptan şoför olan Reşat Tuncer, 30 yılını doldurduğu meslek hayatında gösterdiği başarılarla Şubat Ayı Kaptan Şoförü seçildi. Meslek hayatı boyunca hiç ceza puanı almamış olan Reşat Tuncer, yurt dışında çalışırken başına gelen bir olayı şöyle anlatıyor: “Rusya’da karlı ve buzlu bir havada, rampadan yukarı tırmanırken yukarıdan bir otobüsün kontrolsüzce geldiğini gördüm. Otobüsümü sağa yanaştırdım, yolcuları aşağı indirip uzaklaştırdım ve otobüsün arkasına takoz takviyesi yaptım. Çok büyük bir facia önlendi.”

Temsa A.Ş., “Ayın Kaptan Şoförü” projesi ile karayolu yolcu taşımacılığının ve şehirlerarası yollarda hizmet veren otobüs şoförlerinin kamuoyunda hak ettikleri ilgiyi görmelerini sağlamayı amaçlıyor. “Ayın Kaptan Şoförü”, şehirlerarası yolcu taşımacılığı alanında faaliyet gösteren firma sahiplerinin gösterdiği adaylar arasından yapılan değerlendirmeler ile seçiliyor. Gazi Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Süleyman Pampal, Dumlupınar Üniversitesi Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Mehmet Erdem, Sabah Gazetesi Otomotiv Editörü Ufuk Sandık, Milliyet Gazetesi Otomotiv Editörü Levent Köprülü ve TOFED Genel Müdürü Dr. Zeki Dönmez‘den oluşan jüri; trafik kurallarına uyma, yolcu memnuniyeti, deneyim ve yollarda yaşadıkları olaylar karşısında gösterdikleri davranışlara göre adayları değerlendiriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir