Ekim 22, 2008

Temsa yeni kamyonlar üretecek

Temsa Global ve Mitsubishi Fuso Truck and Bus Company (MFTBC) yeni kamyon modelleri üretmek için Niyet Beyanı Anlaşması imzaladı. Yeni işbirliğiyle 2011 sonrasında Adapazarı fabrikasında yeni hafif kamyon modellerinin üretimine geçilecek.

MFTBC CEO’su Harald Boelstler ve Temsa Global CEO’su Mehmet Buldurgan’ın imzaladığı anlaşma; hem yeni pazarların ihtiyaçları için farklı modeller geliştirme hem de Adapazarı fabrikasını Türkiye ve Orta Asya pazarları için üretim ve ikmal üssü yapma yolunda önemli bir adım olarak görülüyor.

Mitsubishi'ler ipek yolunda

Temsa Global yetkilileri konuyla ilgili olarak yapıkları açıklamada, Ağustos ayında Temsa tarafından açılan Adapazarı fabrikasını kamyon üssü yapma hedefiyle Mitsubishi Fuso Truck and Bus Company ile işbirliğinin güçlendirildiği üzerinde durdular. Yetkililer, Temsa'nın Adapazarı fabrikasında ürettiği Mitsubishi Fuso Canter hafif kamyonlarda Türkiye pazar liderliğini sürdürdüğünü ve Türkiye pazarındaki başarısını Orta Asya’ya da yaymak için, kamyonları İpek Yolu olarak bilinen rotadaki ülkelere de pazarlayacaklarını söylediler.

Mitsubishi Fuso’nun Azerbaycan, Gürcistan ve Kazakistan Distribütörlüklerini almış olan Temsa Global; Özbekistan, Türkmenistan ve Kırgızistan için de Mitsubishi Fuso Truck and Bus Company ile görüşmeyi sürdürüyor. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir