Temmuz 9, 2007

Ticari Araçlar Ar-Ge Enstitüsü'nde görev değişikliği

Ticari Araçlar Aachen ‘ da (İKA) 14 yıldır yönetici kurulu üyesi olarak görev yapan Profesör Wallentowitz, makamını FKA Enstitüsü’nden Profesör Gies’e 1 Ağustos 2008 tarihi itibariyle devir edecek.

 Prof. Gies 1 Nisan 2007 tarihinden beri paralel profesörlük yaparak IKA’ da çalışmalarını sürdürüyor. Prof. Gies, baş mühendis olarak İKA Enstitüsü’nde görev yapmış ve 1994 yılında Köln şehrindeki Ford’a katılmıştı. Ford’da son olarak “sürüş dinamiği” bölümünde görev aldı. 2000 yılında Audi şirketinde ilk olarak şasi ön geliştirme bölümünde, 2005 yılının ortasında ise “sürüş dinamiği ve sürüş konforu” bölümünde çalıştı.

Ortaklaşa çalışmalar yürüten IKA ve FKA enstitüleri 120 çalışana sahip. FKA, oluşacak ürünün fikir aşamasından hazır hale gelmesine kadar geçen süreçleri de kapsayarak komple çözümler sunuyor. Verilen hizmetler içerisinde; seri üretilecek olan araçların örneklerinin denenmesi, komple araçların ön geliştirmesi, sistemler ile komponentlerin oluşturulması, simulasyon hazırlama, konstrüksiyon ve prototip yapımına  kadar çok geniş bir yelpaze sunuluyor. Strateji ve süreç geliştirmesi için de bir bölümleri bulunuyor, bu bölümde otomobil endüstrisine ilişkin stratejik ve yapısal etkiler araştırılıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir