Mayıs 16, 2008

Tırsan Daf 2008 Roadshow

Tırsan 2008 konvoyu 5 mayısta antakyadan yola çıktı. Tırsan Daf 2008 Roadshow olarak adlandırlılan etkinlik kapsamanda mayıs ayı boyunca 18 il de tırsan ve daf ürünleri tanıtılıyor. Bir ay sürecek olan etkinlik kapsamında Hatay’ Gaziantep, Adana, İçel, Kayseri, Antalya, Burdur, Uşak, Manisa, Muğla, Aydın, İzmir, Balıkesir, Bursa, Bilecik, Eskişehir, Ankara, Artvin, Trabzon’da devam edecek ve son olarak Bolu’da ürün tanıtımları müşteri ziyaretleri gerçekleştiriliyor. Yaklaşık 8.000 km yol yapacak. 20 ilde yaklaşık beşbin nakliyeci ile doğrudan temas sağlanması planlanıyor. Tısan yetkilileri güzergah oluşumunda  tırsan ve daf  müşterinin yoğun olduğu ve gelişme potonsiyeli olan illerin seçildiğini ifade ediyorlar. tırsan mayıs ayı boyunca ürünlere özel fiyat ve finans modelleride sağlıyor.

Etkinlik sırasında Tırsan yönetimi ile bayi ve satış ve servis ağı etkinlik yapılan bölgelerde mevcut ve potansiyel müşterilerle bir araya geliyor. Bölgesel bayi ve satış organizasyonları merkezle birlikte bölgesel aktiviteler gerçekleştiriyorlar. Her yıl tekrarlanan organizasyon sırasında yeni ürün ve hizmetlerde tanıtılıyor.

Tırsan yetkilileri etkinliklerini TIRSAN araç konvoyu 1 ay boyunca Anadolu’nun değişik bölgelerindeki nakliyecilerle bir araya geliyor ve onlara yüksek kaliteli ürünler, yeni fikirler, cazip avantajlar ile TIRSAN dostluğunu ve güvencesini götürmek olarak tanımlıyorlar.

Tırsan 2008 yılı konvoyunda bu yıl TALSON Frigo, KAESSBOHRER marka ADR’li Akaryakıt Tankeri ve Çimento Silobası, TIRSAN Mega perdeli yarı römork DAF serisi araçlara bakıldığında ise yeni motorları ve tamamen yenilenen kabinleri ile DAF XF 105, CF 85 430 Euro 5, CF 85 410 Euro 3 Yüksek Kabin ve DAF CF 85 410 Alçak Kabin araçların yer aldılıyor.

Daftırsan konvoyunun oluşturan araçların temel özeliği ulusal ve uluslararası nakliyedeki ana eğilimleride ortaya koyuyor. Bu eğilimleri ürünlere şu şekilde yansıyor. Tırsan yurt içi taşımalarda için euro 3 motorlu Cf serisi çekiciler ile ADRli kasbohrer markalı tankeri ve ailminyum çimento silobasını birleştirmiş. Diğer taraftan CF serisi alçak kabin ise tanker ve silobas kabin kullanımı için öneriliyor.

Euro XF serisi Euro 5 ise dafın uluslararası taşımalarda kullanılan Tırsan mea Perdeli ile eşleşmiş. Tırsan konvoyunda uğranılan illerde türkiyede üretim ve en geliştiği iller arasından seçilmiş. Konvoy organizasyonu Okyanus Strateji ve İletişim hizmetlleri tarafından yapılıyor.

TIRSAN’DAN YENİ TALSON FRİGO
Tırsan marka ve ürün yelpazesini genişletmeye ve ürünleri markalara göre gruplandırmarak pazarda avrupa ve türkiye pazarında ürün ve marka sayısını artırmaya devam ediyor. 30 yılını gere bırakan tırsan üstyapı alanında tırsan gurup bünyesinde Tırsan ile birlikte Kassebohrer, Talson, Hendricks markalarını kullanıyor.Son dönemde Tırsan Avrupa markalarını türkiyede de kullanırken Talson da kutu ürünleri talson markası ile satıyor. Kassböhrerde tanker silobas Tırsan avrupalı alaıların alımda kendi mmarkalarını ve kendi ülkelerinde üretilen ürünleri tercih etmesi türkiyede ise ithal ürünlerin ürün kalitesi ile birlikte isim ve kullanmaları etkili oldu, talson markasına son olarakta firigofirik yarı romork eklendi.

Tırsanın Talson markalı firiirik yarı römorku yerli olarak üretmesi daha önce  lamberet markası ile etkili olduğu müşterileri ile birlikte hem yurt içi yemde ulusular arası pazarlarda kendi markası ile yer almasını sağlayacak.

2008 yılı başlangıcında ticari taşıtlar fuarında ilk sunumu yapılan ve talep toplamaya başlayandı. 2008 yılı Rodd shov4unda en yeni ürünü olarak tüm türkiyede tanınıtılmak üzere yola çıktı.  firigofirik treyler ile ilgili olarak tırsan yetkililirei şu bilgileri veriyorlar.

30 yıldır müşterilerine sunduğu esnek taşıma çözümleri ile pazarın öncü markası olan TIRSAN, 2003 yılında Hollandalı TALSON markasını bünyesine almıştı. Bugün TIRSAN’ın tüm kutu tipi araçları TALSON markası ile satılıyor. Sunduğu geniş ürün yelpazesi ile her tip yüke uygun araç üreten TIRSAN grubu, sıcaklığa duyarlı taşımacılıkta gereken tüm donanımlara sahip olan Avrupa Standartlarına uygun yeni TALSON Frigo aracını TIRSAN Adapazarı tesislerinde üretmeye başladı.

2003 yılında TIRSAN Ailesine katılan TALSON markası artık soğutuculu araç üretiminde de pazarda yerini alıyor. TIRSAN’ın, TALSON markası altında pazara sunduğu Frigorifik Treyler, yüksek kalite, sağlamlık ve işlevsellik avantajlarının hepsini bir arada sunuyor. Rakiplerine göre daha hafif olan ATP FRC sertifikalı TALSON Frigo, zengin opsiyonları ile ön plana çıkıyor.

ATP Konvansiyonuna uygun FRC sertifikalı TALSON Frigo’nun en önemli özelliklerinden birisi, Lego tipi montajın sağladığı avantajlar. Özel profilleri ile yapılan montajı sayesinde müşterilerine hem daha kısa teslim süreleri, hem de kullanım sırasında yaşanabilecek olası hasarlarda, hasarlı parçaların kolay değiştirilmesi imkanlarını, sağlamlığından ödün vermeden sunuyor.

Kontrplak takviyeli 60mm’lik yan panelleri sayesinde Rakiplerine göre ağırlık avantajı sağlayan TALSON Frigo yakıt tasarrufunda iyileşme sunuyor. Çiçek taşıma operasyonları için opsiyonel üretilen 45mm panelleri ise daha fazla yükleme hacmi sağlıyor.

Zengin opsiyonlar
Nakliye operasyonlarında aracın yüke uyum sağlaması karlılık ve işletme kolaylığının artırılması konusunda anahtar rol oynuyor.Bu felsefeden hareketle TALSON Frigo araçları zengin iç ve dış opsiyonlarla donatıldı.Opsiyonel olarak çift kat yükleme ekipmanları ile donatılabildiği gibi isteğe bağlı olarak çift evaporatör ve ayırma duvarları sayesinde çift sıcaklık imkanı da sunuyor. 45mm’lik yan panel alternatifi ile çiçek taşımacılığına hitap edebilen TALSON Frigo isteğe bağlı olarak tekstil ve yük bağlama rayları ile donatılabiliyor.

TIRSAN garantisi ve satış sonrası güvencesi
Geniş opsiyon yelpazesi ve TIRSAN Garantisi ile üretilen TALSON Frigo araçlar, TIRSAN satış sonrası hizmet güvencesi ve yedek parça imkanlarından faydalanıyor. TIRSAN bugün Türkiye çapında 7 Satış ve 36  Servis noktası ile müşterilerine kesintisiz hizmet veriyor.

TALSON Frigorifik Araç özellikleri:

ATP FRC sertifikası
2.650mm, 2.700mm ve 2.850mm iç net opsiyonları
Dingil Kaldırma
400lt yakıt tankı
Stepne Taşıyıcı ve Stepne
EBS 4S/2M + RSS
Kapı altı sürgülü merdiven
SAF disk frenli dingiller
Yük sabitleme rayı (tavan,taban, yan panel) opsiyonu
Tekstil rayı opsiyonu
Çift sıcaklık opsiyonu
Çift kat opsiyonu
Değişik soğutucu üniteleri ile birlikte sunulabilmektedir
TIRSAN – DAF 2008 ROAD SHOW PROGRAMI

5 Mayıs 08   HATAY
6 Mayıs 08   GAZİANTEP
7 Mayıs 08   ADANA
08-09 Mayıs 2008  MERSİN
12 Mayıs 08   KAYSERİ
13-14 Mayıs 2008  ANTALYA
15 Mayıs 08   BURDUR
16 Mayıs 08   UŞAK
17 Mayıs 08   MUĞLA / AYDIN
19 Mayıs 08   İZMİR
20 Mayıs 08   MANİSA
21 Mayıs 08   BALIKESİR
22-23 Mayıs 2008  BURSA
24 Mayıs 08   BİLECİK / ESKİŞEHİR
26 Mayıs 08   ANKARA
28 Mayıs 08   ARTVİN
29 Mayıs 08   TRABZON
31 Mayıs 08   BOLU

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir