Mayıs 4, 2007

Tırsan ve DAF KEİ Tır Kervanı'nın sponsoru oldu

IRU (Uluslararası Karayolu Taşımacılığı Birliği) ve BSEC-URTA’nın  (KEİ Kara Taşıma Dernekleri Birliği) KEİ’nin  (Karadeniz Ekonomik İşbirliği Örgütü) himayesi altında organize ettiği KEİ TIR Kervanı Projesi 19 Nisan 2007 tarihinde Belgrad’da başladı. KEİ üyesi olan 12 ülkenin katılımıyla gerçekleşecek olan organizasyon 1 Haziran 2007’de İstanbul’da son bulacak.

Arnavutluk, Azerbaycan, Bulgaristan, Ermenistan, Gürcistan, Moldova, Romanya, Rusya, Sırbistan, Türkiye, Ukrayna ve Yunanistan’dan oluşan Karadeniz Ekonomik İşbirliği’nden 12 TIR’ın bir araya gelerek oluşturdukları resmi  kervanı, 2007 yılında 30. yılını kutlayan Türkiye’nin lider treyler üreticisi ve DAF Trucks N.V.’nin distribütörü olan Tırsan Treyler A.Ş. sponsor olarak destekliyor.

KEİ TIR Kervanı, 19 Nisan 2007 tarihinde Belgrad’dan resmi törenle uğurlandı. Karadeniz Ekonomik İşbirliği’ne üye 12 ülkenin Dışişleri Bakanları’nın katılımıyla Karadeniz Çevre Otoyolu Anlaşması da bu toplantıda imzalandı. Bu Anlaşma ile KEİ ülkeleri, önümüzdeki 7-8 yıllık süreç içerisinde ulusal ve uluslararası finans kuruluşlarının desteğiyle belirlenmiş olan güzergah boyunca yaklaşık 6.000 km’lik bir otoyol inşa edecek. KEİ TIR Kervanı, Belgrad (Sırbistan), Dürres (Arnavutluk), Selanik (Yunanistan), Plovdiv (Bulgaristan), Bükreş (Romanya), Kişinev (Moldova), Odessa (Ukrayna), Volgograd (Rusya), Bakü (Azerbaycan), Erivan (Ermenistan)ve Tiflis’ten (Gürcistan) sonra İstanbul’a (Türkiye) ulaşacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir