Kasım 13, 2008

Tırsan yeni low-bed fabrikası Sakarya'da açıldı

Türkiye’deki üretim tesisi Adapazarı’nda bulunan Tırsan Treyler, Avrupa’da Low-bed üretiminde lider olma hedefiyle yeni Low-bed fabrikasının açılışını gerçekleştirdi. Yıllık bin adetlik üretim kapasitesine sahip olan ve üç üretim holünden oluşan fabrikada 2 dingilliden 8 dingilliye  kadar yaklaşık 47 farklı tip Low-bed araç üretilecek.

Fabrikayı basın mensuplarına tanıtan Tırsan Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Nuhoğlu üretiln low-bedlerin %70’inin ihraç edileceğini belirtirken marka adı olarak Türkiye’de Tırsan, ihraç pazarında ise Kassbohrer olacağını sözlerine ekledi.

2010 yılında Avrupa’da low-bed ve silo/tank üretiminde lider olmayı hedefleyen Tırsan, bu amaç doğrultusunda geçen yıl başlattığı low-bed fabrikası yatırımını 2008 yılı içerisinde tamamlayarak 5940 metrekare  kapalı alanda üretimine başladı. 3 üretim holünden oluşan yeni fabrikanın yıllık üretim kapasitesi 1000 araç olarak belirlenirken yeni fabrikaya 200 kişi istihdam edildi.

Yeni fabrika kapsamında, Tırsan Ortadoğu ve Kuzey Afrika pazarına uygun mekanik süspansiyonlu low-bedler ve bunların yanı sıra mevcut ürün gamında yer alan 2’den 8 dingilliye kadar hava süspansiyonlu low-bedler üretecek. Ayrıca Batı Avrupa’da yükselen bir trend olan hidrolik dümenlemeli yüksek manevra kabiliyetine sahip araçlar da Tırsan ürün gamında yer alacağı belirtildi. Yeni fabrika bünyesinde ayrıca 2 yılı aşkın süredir üretimi sürdürülmekte olan ve rüzgar santrali, vagon taşıması gibi proje taşımacılığına yönelik araçların da üretiminin devam edeceği yetkililer tarafından bildirildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir