Ocak 19, 2007

Tiryakiler'den Tayvan'a komple şaft parçaları ihracı

1952 yılından bu yana Türk ve dünya otomotiv sanayisine hizmet veren Tiryakiler AŞ, Tirsan markası ile otomotiv yan sanayinde yine bir ilke imza atarak Tayvan’a komple şaft parçaları göndermeye başladığını açıkladı.

“1979 yılında, ilk kez İngiltere’ye otomotiv yedek parçaları göndermek suretiyle ihracata başlayan  Tiryakiler, geçtiğimiz eylül ayında Tayvanlı bir otomotiv üreticisi ile gerçekleştirdiği bağlantı doğrultusunda ilk sevkiyatını ocak ayı içinde gerçekleştirdi” diyen Tiryakiler İş Geliştirme Müdürü Stephen Lawrence Tait; “Bu firmaya gerekli olan diğer parçaları da Türk tedarikçilerinden temin etmelerine yardımcı olduğumuz gibi, diğer firmaların da bu konuda bir ilki gerçekleştirmelerini sağladık. Bu bizlere ucuz tedarik merkezi haline gelen Çin’in iyi bir kalite ve rekabetçi fiyat ile Türkiye’den OEM alımı yapılabileceğini gösterdi” dedi.

Tiryakiler Genel Müdürü Berkan ise “Son yıllarda  yaşanan Uzak Doğu tehdidinin aksine Tiryakiler olarak o bölgeye yedek parça satıyoruz.  Sektörümüz ve ülkemiz için önemli bulduğumuz bu adımı geliştirmek için kararlıyız. Tiryakiler, 1952 yılından bu güne otomotiv sanayine yedek parça satmaktadır. Türkiye içinde 25 bayi ve 105 adet servis ağımızla Tirsan markalı ürünlerimizi pazarlamaktayız. Yurt dışında ise Avrupa, Amerika, Güney Afrika, Balkanlar, Arap Yarım Adası, Avusturalya gibi önemli bölgelerde 54 adet satış noktamız bulunmaktadır” şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir