Şubat 5, 2007

TNT hizmet ağını genişletiyor

TNT Brezilya’nın lider yurtiçi dağıtım şirketi Expresso Mercúrio S.A. hisselerinin yüzde 100’nü satın aldı. Bu birleşme TNT’nin, Güney Amerika’daki hava ve karayolu ağlarını genişletmek için ideal bir platform sağlayacak. Expresso Mercúrio S.A. Brezilya pazarında yüzde 15’lik bir paya sahip ve 2006 yılında yaklaşık 190 milyon Euro’luk cirosuyla sektör lideri konumunda bulunuyor. Pazar liderliğini, kaliteli hizmeti ve izlediği yol ile edinen Mercúrio, Güney ve Güneydoğu Brezilya’da 3 bin 300 noktayı birleştiren en geniş ağa sahip. TNT, Mercúrio’nun 6 binin üzerinde çalışan, 101 depo ve 2 bin 44 araçlık gelişmiş dağıtım ağı ve müşteri tabanı ile Güney Amerika’da konumunu güçlendirmeyi hedefliyor. Birleşme TNT’ye Şili, Arjantin ve Uruguay’la olan bağlantılar üzerinden bütünleşme sağlarken, Mercúrio müşterileri de TNT’nin sunacağı geniş ürün yelpazesinden yararlanabilecekler. Ayrıca, Mercúrio’nun yurtiçi ve TNT’nin uluslararası hava ve karayolu ağının TNT çatısı altında bütünleşmesi müşterilere global bir erişim imkanı sağlayacak.

TNT CEO’su Peter Bakker, Çin ve Hindistan’dan sonra, Brezilya gibi çok hızlı bir şekilde gelişen bir pazarda yaptıkları yatırım ile ilgili açıklamasında, “Mercúrio’nun yurtiçi ile bizim uluslararası hava ve yol ağı kapasitelerini bütünleştirmek, büyüme üzerinde yoğunlaşma stratejilerinin şekillendirilmiş halidir” dedi.

TNT’nin Ekspres Başkanı Marie-Christine Lombard, Brezilya’da gerçekleşen satın almanın, TNT’nin stratejik hedeflerine ve yükselen piyasalarda bir numara olma amacına ulaşmada önemli bir adım olduğunu kaydetti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir