Ekim 18, 2007

Tofaş uluslararası insan kaynakları standardı sertifikası aldı

Tofaş, şirket performansını çalışanların yönetimi ve gelişimi aracılığıyla artıran dünyadaki ilk uluslararası insan kaynakları standardı “Investors In People” sertifikasını aldı.  Tofaş,  böylece Türkiye’de bu sertifikayı alan ilk otomotiv şirketi oldu.

Tofaş CEO’su Ali Pandır, Türkiye’de bu sertifikayı alan ilk üretim şirketi olmaktan dolayı büyük gurur duyduğunu belirterek sözlerine şöyle devam ett;  “Bu sertifika, 39 yıllık üretim sürecimiz içindeki en önemli olaylardan biridir. Tofaş, kurulduğundan bu yana insana yatırım alanında gösterdiği titiz çalışmalar neticesinde elde ettiği bu sertifika ile yine sektörde bir ilke imza attı. Büyük bir değişim ve atılım içinde olan Tofaş’ta, çalışanların motivasyonu ve gelişimi çok daha önemli hale geldi.”

Investors In People standartlarının Tofaş bünyesine entegre edilmesi için 2005 yılından beri süren çalışmaların ardından gelinen noktayı ise Tofaş İnsan Kaynakları Direktörü Burhan Çakır şöyle özetledi: “2005 yılı sonlarına doğru Tofaş’ın yeni vizyonu ortaya çıkınca, bu standardın vizyonumuzla ve insana yatırım felsefemizle çok örtüştüğünü gördük. Bu standart zaten güçlü olduğumuz insana yatırım faaliyetlerimizi taçlandırarak rekabet gücümüze güç kattı. İnsan kaynakları yönetim ve geliştirme uygulamalarımızın dünya standardartlarında olmasını istiyoruz. 2007 yılı için belirlenmiş olan yedi şirket önceliğinden birinin “İnsana Yatırım ödülünü almak” olması, bu konudaki kararlılığımızı gösteriyor.
Daha da önemli bir nokta ise, bu ödülü çalışanlarımızın şirketimize vermiş olmasıdır. Bu ödül, çalışanlarımız “TOFAŞ bize değer veriyor” dediği için TOFAŞ’ın olmuştur.”

Dünyanın tek insan kaynakları kalite standardı olan Investors in People; dört ilke, 10 gösterge ve 39 kriter temelinde, danışmanları tarafından seçilen çalışanlar ile yapılan mülakatlar ve değerlendirmeler sonucunda veriliyor. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir