Temmuz 14, 2008

TOFED Shell'in TTS sistemine dahil oldu

Türkiye Otobüsçüler Federasyonu ( TOFED ), Shell ile 11 Temmuz 2008'de İstanbul Polonezköy'de önemli bir anlaşmaya imza attı böylece TOFED Shell'in Taşıt Tanıma Sistemi (TTS)'e dahil oldu. Düzenlenen törene, Shell&Turcas Petrol A.Ş. Ticari  akaryakıtlardan Sorumlu  İcra Kurulu Üyesi  M,Hakan Özakman, TOFED Başkanı Mustafa Yıldırım ve Metro Turizm Kurucu Başkanı  Galip Öztürk katıldı. Yetkililerin verdiği bilgilere göre; 15 Temmuz  2008  tarihinden  itibaren TOFED'in Türkiye’deki  tüm şehirlerarası  otobüs  ve servisleri, Shell akaryakıtlarını  yüzde 1o indirimli  olarak  kullanacak. Shell, TOFED ile yapacağı işbirliğiyle  Taşıt Tanıma Sistemine dahil olacak araç sayısı da 221.000'e çıkacak.

Shell Taşıt Tanıma Sistemi
Shell TTS akaryakıt  giderlerinde  tam ve detaylı bir kontrol sağlıyor. Taşıt Tanımı Sistemi kullanılan filolarda hangi araca, nerede, ne  zaman ve  ne kadar  yakıt  alındığına  ait bilgilerin yanı sıra; araçların  kilometre  başına  ne kadar yakıt  harcadığı da Shell Taşıt Tanıma sistemi ile rapor ediliyor.

TOFED'in Çatısı  altında  69 dernek, 11 bin otobüs ve 6 bin servis aracı bulunUyor. Derneğin yatırım  değeri 7.5 milyar  doları,  istihdam rakamı 350 bini  aşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir