Nisan 16, 2007

ToyotaSa yedek parça sisteminde devrim yaptı

ToyotaSA, barkod okuyucu yeni sistem ile, ToyotaSA, Toyota Avrupa Ana Yedek Parça Deposu ve yetkili satıcılar arasında kurulu haberleşme ağı sayesinde tüm sipariş işlemlerini elyektronik ortamda yapabilme olanağına ulaştı. ToyotaSA, 1997 yılında geçtiği barkod sistemini Windows tabanlı Symbol MC9060-G el terminallerinin kullanıldığı yeni sisteme dönüştererek, kablosuz yerel ağ üzerinden sorunsuz kullanmaya başladı.

Sistem öncesinde tüm işlemler manuel olarak yapılırken, barkod okuyuculu mobil terminal sistemine geçildikten sonra mobil kullanıcılar, deponun tamamında online ve kesintisiz olarak çalışıyor. Yetkili Satıcılar, Toyotasa ve Toyota Avrupa Ana Yedek Parça Deposu arasında kurulu elektronik haberleşme ağı sayesinde; yetkili satıcılar yedek parça ve aksesuarlarla ilgili siparişlerini elektronik ortamda veriyor ve siparişlerinin hangi aşamada olduğu bilgisine anlık olarak erişebiliyor. Toyotasa Satış Sonrası Hizmetler Direktörü Tanju Akçagüner, Toyotasa’nın anında yedek parça talep karşılama oranı yüzde 98 gibi rekor seviyeye ulaştığını ifade etti.

Sistem sayesinde; parça kabul, raflama, toplama, ambalajlama, asil lokasyon değişiklikleri, yedek lokasyon tanımlamaları, parça ambalaj tanımlamaları, depo modül tanımları yapılabiliyor. Yetkili satıcılar sistemle sevk bilgilerini sorgularken, hazırlanan kolileri ve içeriğini online olarak görebiliyor; geri dönüşümlü kolilerin takibi ve barkod etiketi basımları gibi bir çok işlem yüzde 100 doğruluk ile anlık olarak yapılabiliyor. Böylece sıfır hata ile sevkiyat ve çok yüksek verimlilik sağlanıyor.

Yedek Parça Deposu’nda kişi başına saatte ortalama 70 kalem parça toplanması ile rekor seviyede üretkenliğe ulaşan Toyotasa, Yedek Parça operasyonlarında Avrupa’nın en iyi performans gösteren distribütörü ünvanını taşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir