Mayıs 23, 2008

TREDER'den kalite ve güvenlik çağrısı

TREDER sektördeki etkinliğini arttırıyor
 
Geçen yıl sonunda kuruluşunu tamamlayarak, çalışmalarını hızlandıran Treyler Sanayicileri Derneği (TREDER), 22 Mayıs 2008 tarihinde düzenlediği basın toplantısında, sektördeki durumu değerlendirdi, yapılan çalışmalar ve önümüzdeki dönem gerçekleştirilecek projelerle ilgili bilgi verdi.

Toplantıya TREDER Yönetim Kurulu Başkanı Osman Sever, Yönetim Kurulu başkan yardımcıları Kaan Saltık ve Murat Tokatlı, Yönetim Kurulu üyeleri Recep Serin ve Serdar Kirmit ve TÜV SÜD’ün Otomotivden Sorumlu Direktörü Ceyda Karaçivi ile birlikte Yalçın Şentürk ve Fuat Aksoylu gibi üyeler ile çeşitli firmaların temsilcileri katıldılar.

TREDER Başkanı Osman Sever, toplantıda; önümüzdeki dönem devreye girecek olan ADR ile ilgili hazırlık çalışmalarını, sektördeki ürün ve üretim kalitesinin yükseltilmesi ile ilgili etkinlikleri ve pazardaki durumu değerlendirdi.

Osman Sever, toplantıda TREDER’in ilk somutlaşmış projesi olarak TÜV SÜD ile başlattığı işbirliği hakkında da  açıklama yaptı.

Yeni işbirliği
TREDER, yeni dönemde, Türkiye’deki üreticilerin ve ürünlerinin kalitelerinin daha vurgulu hale getirilmesine yönelik olarak, Avrupa ve dünyada yaygın bir ağa sahip olan ve endüstriyel alanda, özellikle de otomotiv alanında yaptığı test, değerlendirme ve kalite çalışmalarıyla tanınan, Alman menşeili bağımsız denetleme kuruluşu TÜV SÜD ile işbirliği başlatmış bulunuyor.

Bu işbirliğine göre sektördeki üreticiler ürünleri ve üretim merkezleri ile ilgili olarak TÜV SÜD’e gönüllü işbirliği çerçevesinde denetim yaptırabilecekler. Bu denetimlerden geçen TREDER üyelerinin ürettiği yarı römork ve römorklara, TREDER ve TÜV’ün amblemlerinin olduğu etiketler yapıştırılacak.

TÜV SÜD’ün Otomotivden Sorumlu Direktörü Ceyda Karaçivi kamyon, otobüs gibi her tür aracın tip onayını yaptıklarını, Almanya’da resmi izinleri olduğunu, Türk Hükümetinden de belirli izinleri aldıklarını ifade etti.

Treder ayrıca sektörü bilinçlendirmeye yönelik olarak ilk aşamada ADR ve ATP ile ilgili bir bilgilendirme kampanyası ve döküman hazırlama çalışmalarını da başlatmış bulunuyor. Bu arada Treder, kamu yönetcilerine yaptıkları çağrıda özellikle ADR’ye yönelik hazırlıkların tamamlanmasını istediler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir