Haziran 25, 2008

Türkiye'de ki tek özel Cayman S satıldı

Porsche Cayman S’in sınırlı sayıda üretilen ve Doğuş Otomotiv-Porsche tarafından ülkemize sadece 1 adet ithal edilen “Porsche Design Edition 1” versiyonu, alıcısına kavuştu. Tüm dünya pazarları için toplam 777 adet üretilen Cayman S’in özel versiyonu, Doğuş Oto-Etiler’de Cüneyt Özgümüş’e teslim edildi. Araçtan tüm dünyada toplam 777 adet üretildi.

Cayman S’in iç mekânında siyah deri ve alkantara döşeme kombinasyonu yer alıyor. Orta konsolda Porsche Design imzalı kronometreli gösterge paneli bulunuyor. Üç kollu sportif direksiyon simidi, vites kolu, el freni kolu ve tavan kaplamasında yine siyah alkantara malzemenin kullanıldığı dikkatleri çekiyor. Cayman S modelinde opsiyonel olarak sunulan Porsche Active Suspension Management (PASM) sistemi “Porsche Design Edition 1” serisinde standart olarak yer alıyor. Bu sistem sayesinde amortisörlerin sertliğini yol ve sürüş koşullarına bağlı olarak ayarlanabiliyor. Cayman S “Porsche Design Edition 1” sürücüsü, orta konsolda yer alan buton vasıtasıyla “Normal” ve “Sport” olmak üzere iki farklı sürüş programından birini tercih edebiliyor.

Cayman S “Porsche Design Edition 1”in standart donanımında hiçbir sınırlı üretim otomobilde olmayan Flat Six marka kronometreli saat, bir adet cep çakısı, bir çift güneş gözlüğü, bir adet dolma kalem ve bir adet anahtarlığı içeren bir çanta bulunuyor. “Porsche Design Edition 1” serisinde yer alan her Porsche Cayman S torpido kapağında yer alan özel seri numarasıyla birbirinden ayrılabiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir