Ekim 31, 2008

Türkiye Shell'in büyüme üssü olabilir

Shell Türkiye Ülke Başkanı Canan Ediboğlu,  Shell’in Türkiye’deki 85’inci kuruluş yıldönümü ile ilgili bir açıklama yaptı. Ediboğlu gerçekleştirdiği açıklamada; “85 yılda, Türkiye’nin en beğenilen enerji ve petrokimya şirketi konumuna ulaşan şirketimiz, yatırımlarına ilk günkü heyecan ve kararlılıkla devam ediyor. Türkiye’nin komşu ülkelerinde ileride gerçekleşebilecek işlerde ve ortaya çıkacak iş fırsatlarında, Shell Türkiye’nin güçlü varlığının bir üs olarak kullanılması Shell Grubu’nun her zaman gündeminde olan bir konu. Türkiye’nin içinde bulunduğu bölge, yakın gelecekte de enerji açısından hareketli olacak. Bölgedeki rezervlerin geliştirilmesi ve dünya pazarlarına aktarılması için yapılan yatırımlar ve üretilen projeler devam edecek” şeklinde konuştu.
 
Ediboğlu, Ortak girişim şirketi Shell & Turcas Petrol A.Ş.’nin de Shell’in Türkiye’de varlığını güçlendirme strateji doğrultusunda kurulduğunu ve Şirketin hedeflenenden de kısa bir sürede, beklentilerinin de ötesinde bir başarı kaydettiğini dile getirdi.

Shell Türkiye Ülke Başkanı Canan Ediboğlu, Shell’in Türkiye’deki 85 yılını gelecek umudumuz olan çocukların ve gençlerin eğitimine verdikleri bir destekle kutladıklarını da sözlerine ekledi. Bolluca Çocuk Köyü’ndeki tüm çocukların 2008-2009 yılı eğitim – öğretim giderlerini Shell olarak karşıladıklarını belirten Ediboğlu konuyla ilgili olarak şunları söyledi:  “Bir ülkenin en değerli varlığının ‘insan’ olduğu inancıyla, özellikle çocuklarımızı donanımlı ve eğitimli bireyler olarak yetiştirmeyi çok önemsiyoruz. Bu arzumuz bizi Bolluca’ya götürdü. Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı’nın Bolluca Çocuk Köyü, kimsesiz çocuklar sorununa getirdiği kapsamlı çözüm anlayışıyla örnek bir proje. Bolluca’da, korunmaya muhtaç çocuklarımıza güvenli bir ortam, eğitim-öğrenim fırsatı, geleceklerini inşa etme hakkı sunan, çocukları gençlik dönemleri de dahil, hayatlarının sonuna kadar destekleyen ve hep yanlarında olan bir program uygulanıyor.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir