Mart 30, 2007

Türkiye yollarına çıkan yeni Profesyoneller Tekirdağlılar ile buluştu

Uzun yol serisinin yeni Profesyonellerini Türkiye turu ile müşterilerine tanıtmaya başlayan BMC’nin İzmir, Balıkesir, Çanakkale, Afyon, Eskişehir, Bursa ve Adapazarı’ndan sonraki durağı Tekirdağ oldu.

Yeni Profesyoneller, 29 Mart 2007 tarihinde Trakya Kamyoncular Birliği Kooperatifi üyeleri ile BMC Tekirdağ bayilerinden Başol Otomotiv’in yeni tesislerinde buluştu. Mehter müziği ve Trakya oyunlarının eşlik ettiği tanıtıma, BMC İstanbul Bölge Müdürü Erdal Eroğlu ve Başol Otomotiv Genel Müdürü Mustafa Başol katıldı.

Tanıtımda bir konuşma yapan BMC İstanbul Bölge Müdürü Erdal Eroğlu, iç pazarda çekiciye doğru bir kayma ve genişlemenin beklendiğini, bu doğrultuda düşük işletme ve yakıt  maliyeti olan çekicilerin tercih edileceğini belirterek, hem çekici, hem  kamyonda ürün gamını genişleten BMC’nin bu pazarlardan aldığı payı 2007  yılında  daha da artıracağını söyledi ve sözlerini şöyle sürdürdü:

“Uzun yol serisinde ürün gamıma eklemiş olduğumuz 410 beygirlik  yüksek motor gücüne sahip PRO 1142 DCX (4×2) çekici ve 350  beygir gücünde  PRO 935 DHF (8×2) araçlarımız ile uzunyol grubunda ürün seçeneğimizi 5 adede yükselttik.

Yerli üreticiler içinde çekicide 410 beygirlik güce ulaşan ilk markayız. Uzun yol grubunda yüksek beygir güçlü iki yeni aracımızla uzun mesafe taşımacılığında artık daha da iddialıyız. Yeni ürünlerimizin devreye girmesi ile pazar lideri olduğumuz  8×2 segmentinde yerimizi koruyup geliştireceğiz.”

Tekirdağ’dan sonraki durak İstanbul
Yeni Profesyonellerin 12 Mart 2007’de İzmir’de başlayan ve 6 haftada tamamlanacak Türkiye turu süresince ülkenin batısından doğusuna 18.500 km yol kat edilip, en az 10.000 kişiye ulaşılması hedefleniyor. Yeni Profesyoneller bu tanıtımlarda ağır ticari araç kullanıcılarının yoğun olarak bulunduğu kooperatif, kamyon garajı, sebze hali gibi önemli noktalarda taşımacılarla buluşuyorlar. Kullanıcıların araçları yakından görme, yapılan  değişiklikler ve teknik geliştirmeleri öğrenme fırsatı buldukları bu tanıtımlarda araç satışı da yapılıyor.

Bu çerçevede, İzmir, Balıkesir, Çanakkale, Afyon, Eskişehir, Bursa, Adapazarı ve Tekirdağ’ı ziyaret eden BMC konvoyu 30 –31 Mart 2007 tarihinde de İstanbul’a konuk oluyor.

Yeni uzun yol Profesyonelleri, İstanbul’da; Bayrampaşa Meyve-Sebze Hali, Halkalı Taşımacılar Kooperatifi, Ambarlı Limanı, Cantürk beton, Tepecik Taşımacılar Kooperatifi ve Uzunailoğlu Otomotiv’de taşımacılarla buluşacaklar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir