Şubat 6, 2008

Uzel ve Shell işbirliginde

Shell, Uzel ile tarım sektöründe tanınan Massey Ferguson markalı traktörlerin ilk dolum madeni yağ, akaryakıt ve satış sonrası hizmetleri konusunda işbirliği anlaşması imzaladı. Bu anlaşmaya göre, Uzel tarafından üretilen  traktörlerin ilk dolumunda Shell madeni yağ ve akaryakıtı kullanılacak. Ayrıca, Uzel Parça’nın tarım ve otomotiv bayileri kanalında uzun zamandır satışa sunduğu Uzel ve Caretta markalı madeni yağlarının üretim ve dolumu Shell tarafından yapılacak.

Uzel Parça Direktörü Kazım Ödev, işbirliği ile ilgili olarak: “Shell’in ürettiği üstün performanslı yeni nesil madeni yağların, hem tarım hem de otomotiv sektöründeki  müşteri memnuniyetini en üst seviyelere çıkaracağına inanıyoruz. Uzel Parça olarak tarım ve otomotiv parça pazarındaki liderliğimizi, ürün gamımızda bulunan Uzel ve Caretta madeni yağlarının Shell ile bir üst sınıfa çıkarılması sonucunda devam ettireceğiz.” şeklinde konuştu.

İşbirliği anlaşması nedeniyle yapılan açıklamada Shell Madeni Yağlar Genel Müdürü M. Hakan Ehlidil ise şunları belirtti: “Madeni yağ pazarının önemli bir bölümünü oluşturan tarım sektörü, Shell’in madeni yağlardaki liderlik vizyonu açısından büyük önem taşımaktadır. Uzun dönemdir devam eden yenilikçi projelerimiz ve son olarak da Uzel ile yaptığımız işbirliği anlaşması ile tarım sektöründe liderliği yakalamayı hedefliyoruz.”

Shell Tarım Sektörü İş Geliştirme Müdürü Engin Durmaz: “Tarım sektöründeki uzun dönemli büyüme stratejilerinde Uzel işbirliği önemli bir hedefti. Bu işbirliği ile yaratılacak sinerji ve yeni projeler hem Türk çiftçisine fayda sağlayacak hem de Uzel-Shell iş hacmini büyütecektir.”

Dünyanın en büyük 10 traktör firmasından biri olan Uzel, 1961 yılından beri Türkiye’de Massey Ferguson markalı traktörleri üretiyor. Uzel, son yıllarda yatırımlarını yurt dışında da devam ettiriyor. Hollanda’da kurulu Uzel Corporation’ın Amerika, Almanya, Hindistan, Polonya ve Makedonya’da yatırım, üretim ve dağıtım kanalı mevcut.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir