Eylül 25, 2008

Van of the Year ödülü yine Avrupalı üçüzlerin

Hafif ticarinin yükselen segmentinin temsilcileri Citroen Nemo, Fiat Fiorina ve Peugeot Bipper 2009 yılının en iyi vanları seçildiler.

Fiat Auto ile PSA Grub, bu yıl da en iyi van ödülünü kimseye bırakmadı.
2008’in en iyi vanları seçilen Citroen Jumpy, Fiat Scudo ve Peugeot Expert’in ardından bu yıl da Bursa’daki Tofaş fabrikasında üretilen Citroen Nemo, Fiat Fiorina ve Peugeot Bipper 2009 yılının en iyi vanı ödülünü aldılar.

Peugeot’un 4. ödülü

Peugeot 1995 yılında Boxer, 1997 yılında Partner ve 2008 yılında da Expert modelleri ile bu ödülü kazanmıştı. Uzman jüri, ödülü takdim ederken özellikle aracın konseptine dikkat çekti. Hafif ticari araç pazarının girişine konumlandırılan Peugeot Bipper Van, kompakt boyutları, 2,8 m3’e varan iç hacim genişliği, 630 kg’a varan yükleme kapasitesi, pratikliği ve manevra kabiliyeti gibi özellikleriyle müşterinin profesyonel hayatta kullanım beklentilerini karşılıyor, ayrıca Kombi versiyonu ile bir tam aile aracı olduğunu da kanıtlıyor.

Sempatik stili, yuvarlak ve dinamik hatları ile Peugeot Bipper, özgün bir kişilik sergiliyor. 100 km’de 4.5 litre yakıt tüketen 1.4 HDi motoru ile rakiplerinden farklılaşan Peugeot Bipper, düşük kullanım maliyetleri ile de dikkat çekiyor. Peugeot Bipper’ın hem dizel, hem otomatik, hem de ekonomik motor seçenekleri ve aracın yol tutuş özellikleri uzman jüriyi etkiledi.

2007 yılının Kasım ayından itibaren Türkiye’de üretilen ve bugüne kadar yaklaşık 50 bin adet üretim rakamına ulaşan Peugeot Bipper’ın birçok Avrupa ülkesinde de satışı devam ediyor. Ayrıca 2009 model yılı ile pazara sunulan Bipper Outdoor da büyük ilgi görüyor.

Fiat’ın 3. ödülü

İtalyan üreticinin Fiat Doblo ve Scudo’nun ardından Van of the Year ödülünü kazanan üçüncü modeli olan Fiorino, fikri mülkiyet haklarının tamamı Tofaş’a ait olan ve 390 milyon Euro’luk yatırımla tamamen Türk mühendis ve işçilerinin imzasıyla hayata geçirilen Minicargo projesinin Fiat yüzünü temsil ediyor.

Avrupa pazarına sunulduğu 2007 yılı aralık ayından bu yana 28 bin sipariş alan Fiorino, modern ve estetik tasarımıyla olduğu kadar metropol hayatına uyum sağlayan kompakt boyutları, ekonomik motorları, dinamik yürüyen aksamı, fonkisyonel yüklemelere imkan veren iç mekan özellikleri dikkat çekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir