Nisan 4, 2007

vdf Otomotiv Finansmanı Büyümesini Sürdürüyor

Volkswagen Financial Services A.G.'nin uluslararası bilgi donanımı ve Doğuş Grubu'nun otomotiv ve finans sektörlerindeki deneyimlerinin birleşimi ile kurulan Türkiye’nin öncü tüketici finansmanı şirketi vdf, 2006 yılında da sektördeki yerini korumayı başardı. 2006 yılı sonunda 51 bin adet yeni kredi açan vdf Otomotiv Finansmanı, 841 milyon USD tutarında kredi kullandırdı.
 
Müşterilerine otomotiv ve finans sektöründe yeni, kaliteli ve dünya standartlarında en gelişmiş hizmeti sunmayı hedefleyen vdf Otomotiv Finansmanı, tüm tüketici finansmanı kuruluşları arasındaki pazar payını yüzde 53; tüm bankalar ve finans kuruluşları arasındaki pazar payını ise yüzde 14 seviyesine çıkararak sektördeki liderliğini koruyor. vdf Otomotiv Finansmanı, 2006 yılı sonu itibariyle iş ortaklığının bulunduğu 22 marka içinde penetrasyon oranını ise yüzde 29 seviyesine yükseltti.

Türkiye’nin siyasi ve ekonomik gelişmelerine paralel olarak 2007 yılında otomotiv sektöründe yüzde 10’luk bir daralma öngördüklerini belirten vdf Holding Genel Müdürü Kemal Ören; “2007 yılı sonu itibariyle 50 bin yeni kontrat açmayı hedefliyoruz. 2007 yılında 120 bin kredi portföy rakamı ile 1 milyar 250 milyon USD tutarında aktif büyüklüğe sahip olmayı öngörmekteyiz. Böylece, tüketici finansman şirketleri arasındaki birinciliğimizi devam ettirerek, tüm finans kuruluşları arasındaki yerimizi korumayı hedefliyoruz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir