Temmuz 7, 2008

Vdf Plan Guard programını başlattı

Vdf, müşterilerinin iş ve sosyal yaşamlarında gelişen beklenmedik durumlara karşı geri ödemeleri güvence altına almayı amaçlayan  Plan Guard programını hizmete sundu.  Kredi koruma sigortası Plan Guard,18- 65 yaş arası vdf’den kredi kullanacak olan tüm bireysel müşterileri kapsıyor. Plan Guard’a, müşteriler aylık taksitlerinde fark ödeyerek sahip olabiliyor.

Kredi geri ödemeleri başladıktan sonra hesapta olmayan bir sorunla karşılaşıldığında vdf PlanGuard devreye girerek teminatlar dahilinde ödemeleri dönemsel olarak üstleniyor ya da kalan kredi borcunu tamamen kapıatıyor.

PlanGuard; kaza sonucu vefat, kaza sonucu sürekli sakatlık, istemdışı işsizlik, geçici iş göremezlik ve tehlikeli hastalıklar teminatlarını içeriyor. Vefat, sakatlık ya da tehlikeli hastalıklar risklerinden herhangi birinin gerçekleşmesi durumunda vdf PlanGuard kalan kredi borcunu tamamen kapatıyor, diğer durumlarda ise ödemeleri dönemsel olarak müşterilerinin adına yapıyor. vdf PlanGuard istenildiğinde vdf’nin diğer ürünleriyle birlikte satın alınıp ayrı ayrı ödeme yapmadan tek bir ödeme planında birleştirilebiliyor.
 
vdf Plan Guard’da kaza sonucu vefat, kaza sonucu sürekli sakatlık ve tehlikeli hastalıklarda ödenebilecek en yüksek miktar 90 bin YTL.  İşsizlik ve geçici iş göremezlik durumunda ödenecek en yüksek miktarın aylık taksit tutarını ise 3 bin YTL olarak belirlendi.

Örneğin 36 Ay vadeli 20.000 YTL tutarındaki kredi için prim tutarı vdf Klasik Kredi tutarı aylık ödemesi, 781 YTL iken vdf Plan Guard paketinin bu krediye dahil edilmesi halinde 19 YTL’lik farkla aylık taksitler 800 YTL olarak gerçekleşiyor. Bu ödeme için vdf Plan Guard poliçe bedeli, 480 YTL olarak belirleniyor.
 
Plan Guard kredi koruma sigortası, geçici iş göremezlik ve işsizlik teminatları için hasar başına ard arda ödenecek en yüksek aylık kredi taksit ödemesini 4 taksit, aylık toplam kredi taksit ödeme sayısını ise 12 taksit olarak müşterilerine sunuyor.

İşsizlik teminatı durumunda vdf Plan Guard’ın devreye girebilmesi için her iki hasar arasında en az 6 aylık sürenin geçmesi gerekiyor. Geçici iş göremezlik teminatının ise her iki hasarı arasında en az 1 aylık dönemin geçmesi, geçici iş göremezlik teminatının aynı nedene bağlı olarak ortaya çıkması halinde ise her iki hasar arasında en az 6 aylık dönemin geçmesi zorunlu.

Plan Guard paketinde sigortanın satın alınmasından sonra sigortalının kapsam dışında tutulduğu süre (muafiyet süresi) 30 gün. Bu sürede sadece geçici iş göremezlik, işsizlik ve tehlikeli hastalıklar teminatları için uygulanabiliyor.

vdf Plan Guard paketinde hasar durumunun ortaya çıkmasından sonra başlayan ‘bekleme süresi dönemi’ 60 gün olarak belirlendi. Sigortalı bekleme süresi dolduktan sonra teminat dahilindeki tazminat ödemelerinden faydalanmaya başlayabiliyor. Bu süre sadece geçici iş göremezlik ve işsizlik teminatları için uygulanıyor. Müşteri hasar evraklarını tamamladıktan sonra 10 içerisinde hasar ödemesi gerçekleştiriliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir