Aralık 14, 2007

Volvo Kamyon Bin Nokta Testi'nde birinci oldu

Volvo, pazardaki uzun mesafe kamyon türlerini birbirleriyle karşılaştırmak amacıyla, her yıl ticari araç basını tarafından gerçekleştirilen ve  kamyon sektörünün en zorlu testi olarak bilinen  Bin Nokta Testi’nde bu yıl da birincilik aldı. Böylece Volvo’nun FH serisi, üst üste iki yıl bu testi birincilik ile tamamlamış oldu.

Mevcut Volvo FH modeli, Avrupa pazarında 2005 yılından beri yer alıyor. Testi geçen araç, 2009 yılında yürürlüğe girecek egzost gerekliliklerini (Euro 5)  karşılayan 400 Bg gücünde 13 litrelik motor ve otomatik vites değiştirme (I-Shift) sistemiyle donatılmış.

Volvo Kamyon, Avrupa Başkanı Claes Nilsson, konu ile ilgili olarak “Volvo Kamyon’un son iki yıldır testi birincilikle tamamlaması bize büyük bir gurur veriyor. Böylece Volvo FH’ın pazardaki en iyi uzun mesafe kamyonu olduğu kanıtlanmış oluyor” dedi.

Bin Nokta Testi (Thousand Point Test), her yıl çeşitli Avrupa ülkelerinden ticari araç basını ile birlikte, bir Alman kamyon dergisi olan Lastauto Omnibus tarafından düzenleniyor. Tüm ölçümlerin titizlikle denetlendiği teste katılan araçlar, aynı spesifikasyonlarda üretilmiş olup, aynı test yolu üzerinde eşit şartlarda karşılaştırılıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir